Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині запускають проєкт для психологічного відновлення дітей під час кулінарних майстер-класів

На Хмельниччині запускають проєкт для психологічного відновлення дітей під час кулінарних майстер-класів

На Хмельниччині запускають проєкт для психологічного відновлення дітей під час кулінарних майстер-класів

На Хмельниччині та ще в 6 областях України, де зосереджена велика кількість внутрішньо переміщених сімей: Закарпатській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій, запускають спільний проєкт «Спільно | твоя підтримка поруч». У межах цього проєкту діти зможуть психологічно відновлюватися під час кулінарних майстер-класів.

Проєкт реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та з ініціативи з покращення культури харчування Cult Food шеф-кухаря Євгена Клопотенка за підтримки Міністерства освіти України.

Війна має особливо руйнівний вплив на дітей в Україні: десятки тисяч потребують психологічної та соціальної підтримки. Багато з них були змушені залишити свої домівки, інші були розлучені зі своїми родичами та безпосередньо зазнали впливу війни. Діти приголомшені від вибухів. Вони живуть під звуки повітряних сирен. Запускаючи цей проєкт, ми сподіваємося, що нові кулінарні сесії та робота з психологами зможуть забезпечити дітям і їх вихователям певну нормалізацію та безпеку в ці важкі дні. Готуючи їжу та проводячи час разом, діти можуть покращити свої харчові звички, залишатися на зв’язку з сім’єю та близькими, а також покращити свій психосоціальний добробут та стійкість, – зазначив Мурат Шахін, представник ЮНІСЕФ в Україні.

Професійні кухарі будуть проводити майстер-класи для дітей та батьків разом із кваліфікованими психологами. Спільне приготування здорової їжі допоможе дітям відновити відчуття психологічного комфорту та зменшити рівень тривожності.

В рамках медіа компонента проєкту діти та їхні батьки отримають поради від команди психологів та нутриціологів як психологічно стабілізувати себе і дитину, як сформувати здорові харчові звички у приготуванні та споживанні їжі, а Євген Клопотенко поділиться порадами, як батькам та дітям через приготування їжі підтримувати один одного.

Стрес та непродумане харчування погіршують психологічний стан, а під час війни це особливо небезпечно. Психологічна підтримка та здорове харчування, яке містить в собі всі необхідні для організму елементи, допомагає зберегти здоров’я та зміцнити націю, – говорить шеф-кухар Євген Клопотенко.

Майстер-класи для дітей проходитимуть 2-3 рази на тиждень до кінця листопада. Загалом, заплановано, що завдяки проєкту психосоціальну допомогу отримають понад 5 тис. дітей.

Зазначимо, що проєкт «Спільно | твоя підтримка поруч» створено в межах «СПІЛЬНО» – програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка має на меті об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоб надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми, що постраждали від війни.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.