Середа, 17 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині в День пам’яті та примирення вшанували жертв війни

На Шепетівщині в День пам’яті та примирення вшанували жертв війни

На Шепетівщині в День пам’яті та примирення вшанували жертв війни

Світова спільнота сьогодні, 8 травня, вшановує День пам’яті та примирення. Щорічно цього дня ми вклоняємося пам’яті борців із нацизмом, жертв депортацій, воєнних та злочинів проти людяності, що були скоєні у роки Другої світової війни.

У громадах Шепетівського району відбулися пам’ятні реквієми, мітинги та покладання квітів до меморіалів. Так краяни вшановують жертв війни.

– Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф, – коментують у пресслужбі Шепетівської міської ради.

Друга світова війна є чи не найстрашнішою трагедією в історії людства. Кількість жертв вимірюється мільйонами. Особливо відчутною війна була для українців, які тривалий час були під окупацією. По-справжньому шокує число жертв, яке, за різними підрахунками, складає до 10 мільйонів людей. Лік знищених українських міст та селищ іде на тисячі, – кажуть у Білогірській громаді.

У ті часи українські воїни боролися не лише з німецькими загарбниками, а й з комуністичним режимом. Найстрашніше, що війна не навчила росіян нічому. Але український народ жив, живе і буде жити! Наші воїни перемогли в свій час нацизм, переможуть і рашизм! – кажуть у Славутській громаді.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.