Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Навчання, натхнення та добро: секретний рецепт кулінарного коворкінгу у Крупецькому ліцеї

Навчання, натхнення та добро: секретний рецепт кулінарного коворкінгу у Крупецькому ліцеї

Навчання, натхнення та добро: секретний рецепт кулінарного коворкінгу у Крупецькому ліцеї

Рік тому, у жовтні 2022 року, у Крупецькій громаді запрацював кулінарний коворкінг. Простір базується у Крупецькому ліцеї і за час своєї роботи став не лише навчальним, а й осередком волонтерства. Про феномен коворкінгу спілкуємося з директоркою Крупецького ліцею Тетяною Бережною.

На старті

У 2022 році Рада Європи стартувала проєкт з облаштування шкільних коворкінгів у громадах. Шкільний коворкінг – творчий чи виробничий простір, де учні та учениці не лише навчаються, а й створюють продукти, вироби, які можуть реалізувати для потреб громади чи соціальних проєктів.

Навчальні заклади мали презентувати свої концепції навчально-практичного простору. Важливим було й те, аби коворкінги відповідали певним критеріям.

Всього на конкурс подали заявки 54 громади з 5 областей.

Перемогу та фінансування на реалізацію проєкту отримали лише 5 ідей. Серед них – кулінарний коворкінг у Крупецькій громаді – єдиний, що спеціалізується на такому профілі.

Відкриття коворкінгу. Вересень 2022 року (фото: Крупецький ліцей)

Увага! Руш!

Стартував коворкінг минулоріч у вересні. Вже тоді, на момент урочистого відкриття, учасники процесу мали чіткий вектор руху та плани для подальшого розвитку.

Зараз (станом на 25.09.22 року – ред.) ми робимо акцент на випічці: хліб, здоба, тістечка. Учасники та учасниці коворкінгу зібрали у майстринь рецепти хлібних виробів – традиційних, архаїчних та авторських. Ці рецепти ми сформували у збірку, яку вже встигли видати, – коментувала нашому виданню пані Тетяна.

Уже тоді частину рецептів у коворкінгу апробували: смаколики презентували та реалізовували на благодійних ярмарках, які на підтримку війська відбувалися у громаді.

Робота коворкінгу. Вересень 2022 року (фото: Крупецький ліцей)

Також у коворкінгу можуть працювати ВПО – спекти собі хліб чи приготувати інші смаколики.

Рік роботи та десятки проєктів

За рік роботи у коворкінгу ліцейна родина реалізувала безліч освітніх та благочинних проєктів. Процесом та результатами діляться із підписниками у фейсбук.

Частенько в коворкінгу готуємо домашню випічку, передаємо через волонтерів на фронт. Підтримуємо в громаді наших людей, які самотньо проживають, випікаючи їм хліб – акція щомісячна “Смак турботи”, – розповідає Тетяна Бережна.

Пані Тетяна додає, що вони з усіх сил підтримують українських Оборонців.

Десятий рік проти України продовжується війна. Колектив ліцею завжди надавав посильну допомогу на фронт. Плели маскувальні сітки. Збирали кошти на різні прилади військового призначення, машини. З початком повномасштабного вторгнення ця допомога зросла і на фронті потребують більше ліків, медикамнтів, вітамінів…. В умовах війни для військових кожна вільна хвилина між боями є можливістю перекусити. Особлива потреба – це гаряча їжа в холодні пори року: осінь, зима, весна. Для цього потрібно мати відповідні технічні прилади для прискореної сушки, щоб приготувати сухі борщі, супи, які не потребують приготування на кухні, – розповідає директорка ліцею.

У коворкінгу сушать шипшину. Жовтень 2023 року (фото: Крупецький ліцей)
У коворкінгу сушать шипшину. Жовтень 2023 року (фото: Крупецький ліцей)

Такі тепер можуть виготовляти у робочому просторі коворкінгу, каже пані Тетяна. Ця ідея до них прийшла із бажання допомогти військовим:

У фейсбуці прочитала допис волонтера зі Славути Лілі Джуренко, яка просила пересушити чималу кількість капусти. Подумала, а чому б не допомогти? У нашому коворкінгу не було дегідратора, тому звернулась до колег, всі підтримали мою ідею. Оголосили ярмарок до Дня Захисників та Захисниць, батьки та діти зібрали необхідну суму і швидко замовили дегідратор. Розпочали сушити шипшину, вона рясно вродила цьогоріч. Плануємо сушити яблука. А найголовніше – нам потрібно підготувати багато “сухих” борщів, супів для наших Захисників. Овочі виростили на пришкільних ділянках, батьки допоможуть. Попереду – багато планів!

Головне фото: Робота коворкінгу. Вересень 2023 року
(фото: Крупецький ліцей)

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.