
Вже 10-й місяць в Україні триває повномасштабна війна, яка щодня забирає життя мирних українців, руйнує їхні домівки та змушує тікати від жахіть в пошуках безпеки. Шепетівка стала одним з міст, яке прийняло та продовжує приймати наших співвітчизників з окупованих територій. Громада не залишається осторонь проблем та потреб ВПО, тут кожен гуртується та допомагає усім можливим. З цією ж метою з перших днів війни розпочав свою роботу Гуманітарний хаб. Детальніше про системну діяльність Хабу дізнавайтесь далі у нашому матеріалі.
Гуманітарний хаб відпочатку війни й до сьогодні продовжує допомагати внутрішньо переміщеним особам, які знайшли тимчасовий прихисток на території Шепетівської громади. Хаб діє у межах міжнародного проєкту «Нас єднає добро», який реалізують Благодійний фонд Олександра Співака, Благодійний фонд «Зміцнення громад» та Благодійний фонд «Werkgroep de Ruyter» (Нідерланди).
– Ці благодійні організації співпрацюють уже кілька років поспіль, надаючи підтримку соціально вразливим верствам Хмельниччини. Коли розпочалась війна, об’єднали зусилля, щоб підтримати вимушених переселенців. Було прийнято гуманітарний вантаж від братньої нідерландської спільноти, а за кілька днів облаштовано зручне та комфортне місце видачі допомоги, – зазначають організатори Хабу.
Також Хаб підтримують: Група компаній A’SPIK Group, благодійники, підприємці, волонтери та всі небайдужі.



У перші дні Хаб був цілодобовим волонтерським прихистком, де чергували люди, що допомагали переселенцям із кризових регіонів, які приїздили або проїжджали повз Шепетівку залізницею. Зараз же вимушені переселенці знайшли або ж продовжують шукати тривалий прихисток на Шепетівщині. У підсумку, за весь цей період близько 5 000 ВПО мали змогу отримати необхідні речі для себе, дітей та своїх рідних.
Діяльність Хабу підтримує об’єднана волонтерська команда. До неї входять, як небайдужі шепетівчани, так і внутрішньо переміщені особи. Тут допомагають цілими родинами: сортують одяг та інші речі, консультують у підборі всього необхідного, допомагають з прибиранням, транспортуванням, а також з веденням реєстрів відвідування та долучаються до ще десятків інших важливих нюансів.



– У цей непростий для всіх українців час важливо бути об’єднаними та допомагати один одному. Моє серце радіє, коли мій невеликий волонтерський внесок приносить людям користь. Адже розумію, скільки болю та жаху вони пережили. Вірю, що Україна переможе. А ми, у свою чергу, робимо все можливе, кожен на своєму місці, – коментує шепетівчанка Катерина, волонтерка Гуманітарного хабу.



Для того, аби отримати допомогу, слід:
- подати заявку, ретельно заповнивши кожен пункт онлайн-форми:
https://docs.google.com/forms/d/1RqGHG5hCF-BRb5kYcQX2h-2YV7cXb2gLIUABmT1jb0s/edit?chromeless=1
- підготувати копію паспорта, ідентифікаційного коду та довідки про реєстрацію тимчасово переміщеної особи;
- після подання заявки необхідно дочекатися дзвінка оператора, який повідомить, де і в який час можна отримати допомогу;
- з собою мати копії документів (див. пункт 2).
Якщо Ви маєте додаткові запитання або не знаєте, як скористатися онлайн-заявкою, телефонуйте, будь ласка, у понеділок-п’ятницю з 11:00 до 14:00 за номером: +38 (068) 123 94 20.
– Ми разом з партнерами розуміємо потреби, які виникають у людей у цей непростий час, тому запрошуємо внутрішньо переміщених осіб скористатися послугами Гуманітарного хабу, – розповідає Тетяна Василик, очільниця благодійного проєкту. – Також щиро дякуємо волонтерській спільноті, яка вже працює в Хабі, та радо запрошуємо долучатися до волонтерської команди Хабу всіх бажаючих! Адже зараз важливим є внесок кожного.