Субота, 20 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Обережно! Змії: ізяславські лісівники попереджують про небезпеку

Обережно! Змії: ізяславські лісівники попереджують про небезпеку

Обережно! Змії: ізяславські лісівники попереджують про небезпеку

Під час грибного сезону у лісах Шепетівщини стає більше відвідувачів. А тому лісівники закликають краян бути максимально уважними та обережними, адже в цей період у лісі можна натрапити на змій. Як діяти, аби “тихе полювання” минуло безпечно, пояснюють у ДП “Ізяславський лісгосп”.

На території нашої країни зустрічаються кілька видів отруйних змій. Натрапити на них можна скрізь: біля водойм, на лісосіках, чагарниках, луках тощо. Від укусів цих плазунів люди страждають щороку. Особливо небезпечними вони є для дітей та хворих людей з слабким імунітетом. Отруйних змій можна відрізнити від неотруйних за формою голови. Вона має яскраво виражену трикутну форму. Характерно, що отруйними є навіть новонароджені змії, які зовсім малі за розмірами – всього 12–17 сантиметрів.

Після укусу змії у людини найперше з’являються запалення, набряк і крововиливи. Потім проявляються інші симптоми:

  • головний біль;
  • запаморочення;
  • нудота;
  • блювання;
  • пронос;
  • кровотеча з носа;
  • різке прискорення пульсу;
  • підняття артеріального тиску.

Також, пояснюють лісівники, часто у людей після укусу змії через панічний стан настає шок, тому дуже важливо зберігати спокій. Паніка прискорює серцевий ритм, а тому отрута проникає швидше. При укусі змії дихання постраждалої людини має бути глибоким і повільним.

Головним засобом лікування є введення сиро­ватки. Однак, це можливо тільки після доставки потерпілого в медичний заклад. Тож, необхідно негайно викликати швидку допомогу. А до її прибуття – продезінфікувати рану, прикрити її серветкою. Якщо укус прийшовся на кінцівку, її краще зафіксувати шиною та підняти трохи вгору. Щоб зменшити біль, можна прикласти лід або щось холодне.

Якщо у потерпілого сильні болі, він чи вона має хворе серце або ж є алергіком, слід, за наявності, прийняти знеболюючі, заспокійливі чи протиалергійні засоби. Лісівники наголошують: припікання місця зміїного укусу сірником або розпеченим предметом, розрізування рани та відсмоктування отрути – неефективне, оскільки зуби у змії довгі й отрута глибоко проникає у тканину.

Тому ці зусилля не дадуть бажаних результатів. А накладання джгута хоч і є однією з найдавніших практик, проте, деякі спеціалісти стверджують, що вона має зворотній ефект. Адже накладання джгута може викликати локальний некроз тканин і навіть гангрену.
Тому, працівники ДП «Ізяславський лісгосп» попереджають: щоб захисти себе від укусу змії, краще уникати контакту з плазуном, не робити різких рухів. Збираючись до лісу по ягоди, гриби чи на відпочинок, підберіть щільний одяг і відповідне взуття. Не забудьте захопити мобільний телефон, щоб можна було викликати допомогу. І пам’ятайте: змії, як правило, не атакують першими, а просте дотримання елементарних правил та звичайна обачність можуть відвернути біду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.