Субота, 4 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Землю для садівництва чи городництва можна буде купити легше

Землю для садівництва чи городництва можна буде купити легше

Землю для садівництва чи городництва можна буде купити легше

Парламент спростив продаж землі для ведення особистого господарства. Про це вчора, 6 вересня, повідомив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Нардепи підтримали законопроєкт №7532. Він передбачає спрощення умов купівлі земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства. Зокрема скасовує тривалу та недешеву нотаріальну перевірку покупців.

– Продовольча безпека українських родин – пріоритет сьогодні. У цій справі маємо використовувати всі можливості. Зокрема і спрощувати умови купівлі ділянок. Ті українці, які мають потребу та можливість, зможуть самостійно обробити город, збудувати приміщення для утримання невеликої худоби, посадити сад. Це внесок у продовольчу безпеку кожного, – каже Гайду.

За його словами, законопроєкт передбачає спрощення процедури купівлі земельних ділянок до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення селянського господарства.

Йдеться, зокрема, про скасування тривалої і недешевої перевірки нотаріусом набувачів таких ділянок. Сьогодні така процедура може коштувати до 10 тисяч гривень та займати до 2 тижнів часу. Ухвалений законопроєкт цю процедуру робить дешевшою та простішою.

Цей проєкт закону, пояснює депутат, важливий і для переселенців, “які зможуть за спрощеною процедуру купувати ділянки у більш безпечних регіонах країни, аби вирощувати продукцію для своїх потреб, сіяти, вирощувати худобу, облаштувати садові будинки для роботи та сезонного проживання”.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.