Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Перехід на літний час у Шепетівському районі: ТОП-8 порад як зробити це безпечно для здоров’я

Перехід на літний час у Шепетівському районі: ТОП-8 порад як зробити це безпечно для здоров’я

Перехід на літний час у Шепетівському районі: ТОП-8 порад як зробити це безпечно для здоров’я

28 березня о 03:00 ночі українці перевели свої годинники рівно на одну годину вперед і почали жити за літнім часом. Але, як кажуть медики, такий перехід значно впливає на працездатність людини та на її здоров’я.

Навколо переходу на літній час довго точились дискусії та суперечки, в тому числі, й на найвищому рівні в країні. Наприклад, навіть у цьому році Верховна Рада довго думала, переводити в Україні годинники на літній час, чи ні. Але згодом таки було прийнято рішення, що перейти на літній час варто, щоб не відбулась розсинхронізація із часом ЄС, а також, щоб влітку не так рано світало і рано вечоріло.

Крім того, вже зараз деякі народні депутати пропонують прийняти «літній час» за основний і більше не переводити годинники.

Взяти за основу “літній” час — це більш нормальна для нас практика. Зараз немає логіки з точки зору енергоефективності, тому що в нас достатньо можливостей економити на електроенергії, — зазначив голова фракції “Голос” Ярослав Железняк.

А от у медиків є своя думка щодо таких переводів годинників і впливу цих змін на здоров’я людини. Наприклад, імунолог Андрій Волинянський вважає, що такі зміни сильно впливають на людей.

Скасування переходу – це буде, безумовно, недобре з імунологічної точки зору, бо ці порушення ритму є небезпечними й тривалими. Хтось звикає за пару днів, хтось – за тиждень, але певний слід лишається. Під час пандемії, коли у людей, які перехворіли, спостерігається “пост-COVID”, такий різкий стресовий фактор є несприятливим, – вважає він.

Також спеціаліст вважає, що користі від переходу для суспільства і країни мало. Навіть у світі, в країнах, де переводять годинники, протягом двох тижнів після переходу спостерігається збільшення серцево-судинних захворювань, а також кількості ДТП на дорогах.

Тож, як почати жити за новим графіком, щоб він не зміг вплинути на ритм життя і загальний стан організму? Ось кілька порад:

  1. Лягайте спати раніше.
  2. Прокидайтеся за минулим часом, а не за новим.
  3. Поступово відходьте від сну, не підривайтесь різко з ліжка.
  4. Після сну зробіть кілька легких фізичних вправ.
  5. Побільше проводьте часу на свіжому повітрі, особливо на сонці.
  6. Вживайте натуральні вітаміни та не переїдайте.
  7. Приймайте контрастний душ.
  8. Готуйте одяг, речі, сумки, документи на наступний день заздалегідь.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.