Середа, 19 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Петиція про скасування військового обліку для жінок: українці звернулися до Президента України

Петиція про скасування військового обліку для жінок: українці звернулися до Президента України

Петиція про скасування військового обліку для жінок: українці звернулися до Президента України

Міністерство оборони України розширило перелік спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. Про це йдеться в наказі Міністерства №313, який набрав чинності 17 грудня.

На облік потрібно ставати жінкам від 18 до 60 років різних професій і спеціальностей. Серед них: медики, кухарі, журналісти, соцпрацівники, митці ті інші. З повним переліком можна ознайомитись за цим посиланням. 

Цю новину українці обговорюють вже декілька днів поспіль. Крім того, чимало як жінок, так і чоловіків, обурились новим наказом Міноборони. Мережею розлетілась хвиля мемів.

Також за темою: Військовий облік – не мобілізація: про що наказ та як до нього ставляться жительки Шепетівського району

Наразі своє невдоволення громадяни вирішили висловити, зареєструвавши електронну петицію до Президента Зеленського. Звернення залишила на сайті Яна Рашевченко 23 грудня. У тексті авторка назвала наказ “знущанням над жінками”.

Станом на 28 грудня петиція зібрала 34 687 підписів з 25 000 потрібних. Таким чином, Володимир Зеленський може розглянути електронну петицію про скасування військового обліку для жінок.

Нагадаємо, що за ухилення від взяття на облік панянкам буде загрожувати адміністративна відповідальність — штраф від 850 до 1 700 гривень. Якщо жінка, яка підлягає обліку, є найманою працівницею, то її взяття на облік має контролювати роботодавець. Останній може приймати на роботу лише за умови взяття на облік. За порушення законодавства роботодавцю загрожує штраф від 5 100 до 8 500 гривень.

Популярні пости