Четвер, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Підсумки та плани: Валерій Михалюк про реалії Крупецької ТГ

Підсумки та плани: Валерій Михалюк про реалії Крупецької ТГ

Підсумки та плани: Валерій Михалюк про реалії Крупецької ТГ

Економічні та соціальні зміни – ще один наслідок повномасштабної війни, яку веде в нашій країні росія. Як змінилися реалії на Шепетівщині: про рік, що минув, та плани на рік прийдешній у Крупецькій ТГ говоримо із головою громади Валерієм Михалюком.

Плани на 2022 рік громада мала амбітні, розповідає Валерій Михалюк. На той час на фініші була частина інфраструктурних проєктів: прокладання водогонів, мережі Інтернет. У намірах були проєкти культурного та комунального спрямування. Взяли старт на ремонт вуличного освітлення.

Від двадцять четвертого лютого громада скоригувала вектори своєї діяльності. Почалися волонтерські рухи, соціальні ініціативи спрямовані на підтримку війська та ВПО, що приїхали до громади.

Зараз у громаді мешкає 170 наших земляків-українців, що змушені були покинути свої оселі через війну, – каже Валерій Михалюк. – З усіма ними сільська рада тримає контакт, за потреби, ми допомагаємо із необхідним, аби люди мали комфортні умови.

Також, каже Михалюк, їх громада допомагає й українцям на деокупованих територіях. Гуманітарні вантажі тут збирають та разом із сусідніми громадами передають у локації, де тих потребують. Для зборів коштів мешканці Крупецького краю також проводять благодійні ініціативи та ярмарки.

Для посилення власної безпекової спроможності відремонтували укриття у Крупецькому ліцеї та облаштували укриття у Полянській гімназії, де навчається 55 дітей.

– Так наші діти зможуть навчатися за змішаним форматом (також і офлайн), і при цьому, ми будемо певні у їх безпеці, – каже Валерій Михалюк.

Також в громаді облаштували 4 пункти Незламності. Там, за потреби, можна зігрітися, зарядити пристрої.

Питання світла та, у разі блекауту, стабільного доступу до мережі Інтернет – важливе для громади, говорить голова. А тому в наступному році вони планують забезпечити генераторами старостати та лікувальні заклади( де є електроопалення), придбати Starlink.

Окремі відділи, що забезпечують ключові функції сільської ради нині, у період відключення світла, працюють зі Славути, де ми маємо оснащене приміщення – розповідає Валерій Михалюк. – У перспективі – придбати декілька ноутбуків, аби зробити роботу більш мобільною та менш залежною від стабільності світла.

Усі свої плани на 2023 рік, говорить пан Валерій, вони чітко прописують з урахуванням бюджету. Він в умовах війни скоригувався.

Бюджет будь-якої громади формують переважно податки. Ця складова через повномасштабне російське вторгнення в Україну змінилась, – пояснює Михалюк. – Цей рік ми заверушуємо із дефіцитом бюджету із виконанням на 93% від запланованого. У 2022 році наша громада недоотримала податки з декількох причин. Це і призупинення діяльності деяких підприємств, скорочення, зменшення виробництва чи менший попит на їх продукцію.

Загалом, з цих причин громада не отримала близко 1.5 мільйона планованих податків. Також, каже керівник громади, ФОПи на час воєнного стану в Україні мають пільги на сплату податків, тому деякі із підприємців, що зареєстровані у них в громаді, скористалися цим правом.

На цьому теж бюджет втратив – ми не дотримали 591 тисячу гривень. Водночас є й ті платники податків, які змогли сплатити ПДФО авансовими платежами. Загалом сума цих платежів склала 2 мільйони гривень. Таким чином, ми змогли максимально, наскільки це вдавалося, врівноважити фінансову ситуацію, – каже Валерій Михалюк. – Наступного року ми розраховуємо на бюджет у 45 мільйонів гривень. За нашими підрахунками, маємо реалізувати наплановане. Серед найважливішого – згуртовано підтримуємо наше мужнє Військо та віримо у Перемогу! А плани розвитку на час після неї у нашої громади вже є.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.