На початку року Крупецька, як і інші громади в Україні, планувала кроки свого розвитку та зростання: підтримку інфраструктури та комунальної сфери, розбудову соціальних та інклюзивних векторів. Однак, сталась повномасштабна війна, тому напрями роботи у громаді скоригували.
– Ця війна дуже змінила усю ситуацію в країні, зокрема, і у моральному плані. Люди показали свою справжню суть. На прикладі Крупеччини – усі мешканці максимально об’єднались. Наша громада не знаходиться у зоні активних бойових дій, тому ми робимо все по максимуму, аби допомогти тим українцям та українкам, що постраждали від росії, та підтримуємо наших оборонців, – розказує Валерій Михалюк, голова громади.
Читайте також: Як переміщеному бізнесу «переїхати» до Крупецької громади
Зараз громада перетворилась на великий волонтерський механізм, де кожен має свою нішу: працюючи та сплачуючи податки, наповнюють бюджет; збирають необхідне для армії; займаються збором гуманітарної допомоги, тощо.
– Ми не маємо якогось конкретного волонтерського осередку, довкола якого гуртувались би люди. У нас є спільна справа – боротьба за незалежність, нею ми і об’єднані, – розповідає керуюча справами Крупецької ТГ Жанна Зубова, – ми, залежно від потреби, кооперуємося із сусідніми громадами Улашанівською,Нетішинською та Славутською і разом формуємо гуманітарні вантажі на фронт чи у звільнені міста.
Десяту частину мешканців громади нині складають вимушені переселенці – переважно це жінки та діти. Тут їм створюють комфортні умови для життя та роботи
– Станом на початок тижня ми прихистили 335 людей, – каже Валерій Михалюк, – приємно, що частина проявила ініціативу та долучилась до волонтерських рухів – плетуть сітки, ліплять вареники абощо. Є люди, які вже влаштувались у нас, або сусідніх громадах на роботу.
– Діти, їх до нашої громади приїхало 92, отримують освіту. За бажанням вони доєднались до дистанційного навчання у наших школах, або продовжують здобувати знання( так само у форматі онлайн) у своїх “рідних” навчальних закладах. Також діти долучаються і до культурних проєктів, беруть участь у мистецьких конкурсах, тощо.
Паралельно у громаді тривають і суспільні зміни: наприкінці квітня депутати місцевої ради звернулися до духовенства Московського патріархату щодо зміни підпорядкування цими релігійними громадами.