Субота, 29 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Пішохід – теж учасник дорожнього руху: як не потрапити в аварію

Пішохід – теж учасник дорожнього руху: як не потрапити в аварію

Пішохід – теж учасник дорожнього руху: як не потрапити в аварію

“Не трамвай – об’їде”, – говорять окремі перехожі про водіїв автівок. “Завжди безкарні, та не завжди живі”, – так говорять уже про пішоходів. Чия правда на дорозі та як це регулює закон?

Минулої доби у Хмельницькій області був циклон, мокрий сніг із дощем на додачу до заморозків на дорогах. Лише за день у регіоні сталось близько десятка аварій. Є й потерпілі.

Рятувальники нагадують про алгоритм їзди в негоду, дорожники – про важливість заміни літньої гуми, поліція – і водіям, і перехожим про важливість дотримання ПДР. Однак, як говорять самі кермувальники, не всі про це пам’ятають і не всі знають, що теж є учасниками дорожнього руху.

– Ввечері, особливо в таку пору і погоду, я намагаюсь не їздити за кермом, – розповідає водій Іван, попри те, що хлопець уже декілька років за кермом і має досвід максимально обережно кермувати ввечері та в негоду намагається, – Ти їдеш і не знаєш, що в того пішохода чи велосипедиста в голові. Зараз він з одного боку і ніби все й добре, а за секунду вже може опинитись серед дороги. Страшно, коли їх не видно.

– Іде [пішохід ред.] у чорній куртці, у чорних штанях і з навушниками у вухах, а по зустрічній їде на мене [авто ред.] із цим дешевим ксеноном замість фар, то як я маю того пішохода побачити? – додає водій Микола Іванович.

Кременчан попереджають про операцію “Пішохід” | Кременець.City

– У нас дорогу переходити страшно, – каже Анастасія. – Одна машина може пригальмувати, аби пропустити, а за нею інша “летить” і йде на обгін. І це ще добре, якщо перехід нормальний, а не калюжа. Тоді два варіанти: або ти “пливеш”, або йдеш по дорозі. У всіх випадках знайдуться водії, які розкажуть тобі, що ти неправа.

– У так звані “години пік”, коли всі їдуть на роботу-з роботи, перейти на іншу сторону вулиці складно. Особливо ввечері, коли вже стемніло, – говорить Віктор. – Буває, що доводиться стояти по 5-10 хвилин, аби перечекати. А що робити? Не кидатися ж під колеса.

Пересування пішоходів регулює четвертий пункт правил дорожнього руху України. Однак на практиці, найчастіше відповідальність за ДТП несе кермувальник авта. Пішоходи ж опиняються у лікарні. Аби не потрапити в аварію, усім учасникам дорожнього руху слід бути обережними. Перехожим, як і водіям, також слід врахувати погодні умови та видимість на дорозі.

Правоохоронці нагадують: щоб убезпечити себе, слід бути видимим та обережним на дорозі.

Засвітився на дорозі»: поліцейські розповіли, як не потрапити під колеса |  Dnepr.info - Новини Дніпра. Останні Новини Дніпра

Популярні пости