П’ятниця, 15 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Пластикова небезпека: у Плужненській громаді просять приносити на кладовище тільки живі квіти

Пластикова небезпека: у Плужненській громаді просять приносити на кладовище тільки живі квіти

Пластикова небезпека: у Плужненській громаді просять приносити на кладовище тільки живі квіти

На другий тиждень після свята світлого Христового Воскресіння прийнято приходити до могил та згадувати покійних рідних та близьких. Проте щороку українці несуть на цвинтар тонни пластикових квітів, які потім десятками років забруднюють навколишнє середовище. Саме тому Плужненська громада звертається до мешканців з проханням купувати тільки живі квіти замість пластикових. Бізнес також заохочують переорієнтуватися з продажу шкідливих для екології і здоров’я виробів на корисні й приємні.

Просимо вас під час відвідування цвинтарів не використовувати пластмасові квіти, вінки та лампадки! Пластикові вироби шкодять екології ще з етапу виготовлення сировини для них, під час згорання у повітря відбувається викид токсичних речовин, а потрапляючи на полігони, пластик розкладається щонайменше 200 років. Крім того, ніякої релігійної чи естетичної символіки такі вироби не несуть, а тільки через деякий час перетворюються на проблемне сміття, – зауважують у Плужненській громаді.

Голова Плужненської сільської ради зазначає, що  альтернативною пластиковим можуть стати вінки з живих квітів, хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, сухоцвіти та свічки. А задля уникнення масового нагромадження сміття в громаді просять, за можливості, завчасно прийти та прибрати могили.

Також важливо наголосити, що пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин: поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони та інші декоративні елементи в більшості випадків роблять із пластику, найчастіше з ПВХ (теж досить токсичного). Серцевини й дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні на сонці здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.

Переробці штучні квіти не піддаються, адже складно встановити тип пластика, присутньо багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, продовжуючи виділяти токсичні речовини і забруднювати ґрунт, повітря, ґрунтові води.

Будьте свідомими! Живі квіти – чудова альтернатива пластику! – додають в громаді.

Популярні пости