Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » По чім гектар землі на Хмельниччині: експерти назвали ціни

По чім гектар землі на Хмельниччині: експерти назвали ціни

По чім гектар землі на Хмельниччині: експерти назвали ціни

Ринок землі в Україні діє з першого липня. За ці два тижні, кажуть в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), уклали недостатню кількість договорів купівлі-продажу землі, аби можна було говорити про формування ринкової ціни.

Аби сформувати ціну на кожну окрему ділянку необхідно буде враховувати її площу та місцерозташування, нормативну грошову оцінку, орендну плату та середню врожайність.

Минулого, 2020-го, року середня орендна плата на землю становила 3425 грн/ га, ставка довгострокового кредиту в іноземній валюті – 6,7%, а тому економічно обґрунтованою середньою вартістю за гектар української землі є 51, 2 тисяч грн.

Хмельниччина серед регіонів із найдорожчою ціною на землю

land_55141073

 В кожній окремій області ціна на землю буде нерівномірною. В деяких областях вона буде коливатись в 2 – 2,5 рази. Найдорожчі гектари будуть у Київській області, – там ціна 1 га коливатиметься від 26,5 тис. грн до 74,6 тис. грн. Максимальна ціна на землю прямо корелюється з найвищими врожаями в 2020 році в таких областях: Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська. В цих областях врожайність перевищувала 5 т/ га, а ціна 1 га сягатиме 2 – 2,5 тис. дол. США, – пояснює Елліна Юрченко, експертка із земельних питань УКАБ.

Найнижча ціна прогнозується у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Херсонській областях – вона трохи перевищуватиме 1 тис. дол. США за 1 га.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.