Неділя, 7 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Поради фахівців: як позбутися нітратів у ранніх овочах та зелені

Поради фахівців: як позбутися нітратів у ранніх овочах та зелені

Поради фахівців: як позбутися нітратів у ранніх овочах та зелені

Нині прилавки магазинів та ринків заставлені різноманітними овочами та зеленню. Однак, як зазначають фахівці, рання продукція, вирощена в парниках і теплицях, містить у 2-3 рази більше нітратів, ніж сезонні зелень та овочі. Тож, у Держпродспоживслужбі радять вдатися до нехитрих порад, які допоможуть зменшити вміст шкідливих речовин у ранніх овочах.

Купуючи овочі та фрукти, цікавтесь у продавців про наявність документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість. Важливо знати, що під час зберігання та приготування їжі вміст нітратів в овочах може змінюватися. Наприклад, під час варіння, бланшування, консервування, соління, маринування, квашення, рівень нітратів в овочах зазвичай знижується, – зазначають у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Крім того, у Держпродспоживслужбі радять вдатися до нехитрих порад, які допоможуть зменшити вміст шкідливих речовин в ранніх овочах та зелені.

Ранні овочі необхідно замочувати в чистій воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години. Це зменшить вміст нітратів в овочах на 25-30 відсотків. Результат буде ще кращим, якщо води буде більше, а час вимочування – довший. Бланшування і відварювання овочів у великій кількості води, вимочування в легкому розчині аскорбінової кислоти теж сприяють зменшенні нітратів, – розповідають фахівці установи.

Соління і квашення овочів теж допомагає позбутися цих речовин. На 4-й день вміст нітратів починає падати, на 18-й день ця сполука майже не фіксується.

Приготовані зі свіжих овочів салати споживайте одразу, оскільки перетворення менш шкідливих нітратів в більш небезпечні може відбуватися у процесі окислення нарізаних і заправлених овочів в холодильнику. Нітратні сполуки чудово знешкоджує лимонний або гранатовий соки, тож саме на їхній основі варто готувати заправки для салатів або додавати їх у воду для замочування овочів та фруктів, – наголошують у Держпродспоживслужбі.

Фахівці додають, що повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів споживач не зможе, бо вони є майже у всіх овочах, фруктах та зелені. Проте вони небезпечні у надмірних кількостях, тому потрібно стежити за тим, що ви споживаєте та в якій кількості.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.