Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Право на легалізацію активів: для кого новий податковий закон? Пояснює шепетівська податківиця Валентина Ординська

Право на легалізацію активів: для кого новий податковий закон? Пояснює шепетівська податківиця Валентина Ординська

Право на легалізацію активів: для кого новий податковий закон? Пояснює шепетівська податківиця Валентина Ординська

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» 16 липня.

Із набуттям документом чинності українці зможуть цивілізовано легалізувати активи, що були приховані від оподаткування. Про це розповідає начальник Шепетівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валентина Ординська:

Так, громадяни, які мають розміщені на території України та/ або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію.

Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менший, ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб.

Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для  активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Наразі в ДПС розробляють проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання» та опрацьовують питання щодо внесення змін до програмного забезпечення для можливості прийняття та опрацювання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій в електронному вигляді з 1 вересня 2021 року.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.