Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » “Пряник та нагайка”: як сприяють вакцинації в Україні та світі

“Пряник та нагайка”: як сприяють вакцинації в Україні та світі

“Пряник та нагайка”: як сприяють вакцинації в Україні та світі

Безкоштовні фільми, квитки на транспорт чи футбольні матчі – проти тюремного ув’язнення чи відмови надавати медичні послуги. У світі триває вакцинальна кампанія від COVID-19. Безкоштовно вакцинуватись від інфекції закликають уряди в усіх країнах. Хтось – заохоченням, хтось – погрозами.

Також за темою: Я зробив щеплення: від ковіду помирають, від вакцинації – ні. Історія шепетівчанина

Наприклад, у Таїланді між вакцинованими громадянами розігрують гроші, прикраси та навіть корів. В США видають безкоштовну самокрутку з канабісом. Якщо ви відмовляєтесь вакцинуватись у Філіпінах – за це можна опинитись за ґратами.

Систему заохочень мають і в Україні: один з онлайн кінотеатрів дарує тиждень безкоштовного доступу до своїх фільмів, а в Києві – безкоштовні квитки на футбол. Є і спроби «змусити» до вакцинації: в окремих регіонах йдеться про недопуск педагогів без щеплень до роботи, а якщо кількість таких вчителів у закладі критична – переведення школи в онлайн режим роботи.

У Шепетівці вже попереджають про можливі відмови в медичній та адміндопомозі тим, хто не зробить добровільного щеплення:

Дуже прошу Вас, шановні пацієнти, вакцинуватись! Ніяких довідок, обхідних листів, медичних оглядів, лікарняних, направлень будь-куди, пільгових рецептів і т. д. без щеплення проти ковіду. Буде надаватись при потребі тільки невідкладна медична допомога!!! Думаю, всі медики, особливо ті, які перехворіли на COVID-19, мене точно підтримують! – написав головний лікар Шепетівського ЦПМСД Андрій Нечипорук у соцмережі фейсбук.

Цей допис викликав неоднозначну реакцію користувачів соцмереж, адже вакцинуватись чи ні – є наразі добровільним рішенням.

Ситуація патова, – говорять юристи про таку заяву, – адже щеплення, зі слів медиків, потрібне, аби забезпечити країну від чергового витку епідемії, проте насильно вакцинувати людей забороняє закон.

Як вчинити – справа кожного, адже ми не у Філіпінах, хоча, на жаль, і не в Таїланді.

Популярні пости