Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Я зробив щеплення: від ковіду помирають, від вакцинації – ні. Історія шепетівчанина

Я зробив щеплення: від ковіду помирають, від вакцинації – ні. Історія шепетівчанина

Я зробив щеплення: від ковіду помирають, від вакцинації – ні. Історія шепетівчанина

Перші щеплення від коронавірусу у Шепетівці зробили на початку весни. Тоді, 11 березня, десятеро медиків Шепетівської багатопрофільної лікарні провакцинувались AstraZeneca від COVISHIELD.

Зараз, окрім медиків, рятувальників, педагогів тощо, вакцинація яких передбачена першочергово, є змога зробити щеплення залишковими дозами усім. Для цього реєструються у “Дії” чи звертаються до свого сімейного лікаря.

Я зателефонував сімейному [лікареві – ред.] і запитав: “Чи є вакцина і чи є змога зробити щеплення?”, – розповідає 25-річний шепетівчанин Іван (ім’я героя на його прохання ми змінили).

Хлопець говорить, що спершу робити щеплення боявся: невідтестована повністю вакцина, жахастики в медіа та соцмережах…

На “чіпи Біла Гейтса”, звісно, не “вівся”, сміється хлопець, але страх померти від вакцини чи отримати якісь ускладнення був.

Згодом прийшло розуміння того, що помирають від ковіду, а не від вакцини. Дехто з родичів мене відмовляв, але зараз дуже багато моїх знайомих у Шепетівці, Полонному, Славуті, Києві стають у чергу, аби зробити щеплення. Не всі роблять це “свідомо”, комусь просто треба за кордон. Але яка різниця, з якої причини вакцинуються, – визнає Іван, – головне, що просто роблять.

Першого дня після вакцини було більше страху, аніж болю. Турбував, пригадує, дискомфорт у руці та незначний головний біль.

– Копійку до плеча я не примагнічував, це якщо про загальні міфи. Але важкі речі підіймати було «не комільфо”. Уже наступного дня про щеплення я забув. Знаю про випадки, коли люди відчували підвищення температури, тиску, загальну слабкість. Тут, я гадаю, треба тримати постійний зв’язок з сімейним лікарем. Навіть не стільки для фізичного стану, скільки, не знаю, для якогось заспокоєння, чи що…

Згодом, контактуючи зі своїм сімейним лікарем, Іван зробив і друге щеплення. Пригадує, “найвеселіше” почалось, коли вирішив робити сертифікат.

– Ближче до другого щеплення з’явилась змога поїхати з друзями на відпочинок. Знаєте, зійшлися зорі: у всіх відпустки, прогнозовано гарна погода, відносно дешеві тури. І тут він – сертифікат. Як виявилось, МОЗівські поради й близько не лежали поруч тих реалій, з котрими зіштовхуємось і ми, і медики. Зараз із цим [отриманням сертифікату – ред.] стало якось легше, а тоді – ще ніхто не знав, якого кольору має бути папір, від руки чи друкований тощо.

Врешті хлопець знайшов вихід – має декілька дублікатів сертифікатів – на обох, білому та жовтому, папері.

Зараз, розповідає хлопець, почувається добре та в безпеці. До чергового витку пандемії – готовий. Жартує, накупив масок та літровий антисептик, доки не здорожчало. Головне – має щеплення та вірить, що це таки допоможе здолати недугу, за умови, якщо вакцинація буде масовою.

Ми перемогли багато неприємних штук, таких як іспанка, віспа, чума врешті. Просто треба дослухатись до фахівців, я думаю. А ще багато читати й аналізувати щодо ковіду. Бо в паніці можна не розібратись і втратити можливість зберегти здоров’я.

Фото: ілюстративні

Популярні пости