П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Придатні для військової сфери: українські науковці вивели новий сорт конопель

Придатні для військової сфери: українські науковці вивели новий сорт конопель

Придатні для військової сфери: українські науковці вивели новий сорт конопель

Новий сорт промислових конопель “Софія” днями перезентували українські науковці. Серед його особливостей – те, що з нього можна виготовляти, наприклад, бронежилети. Про інші перспективи цього сорту – в матеріалі.

Новий сорт посівних конопель “Софія” презентували фахівці Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України під час традиційного фестивалю промислових конопель “Hemp Fest”, що днями відбувся на Сумщині.

Як пояснюють науковці, “Софія” – універсальний сорт, адже у ньому можна використовувати і волокна, і насіння.

А це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, зокрема, оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах.

Один із традиційних способів переробки конопель – виготовлення тканини. Її можна використовувати для пошиття натурального, практичного військового одягу та білизни. Остання, як коментують у НААН, відмінно зарекомендувала себе в екстремальних умовах, за відсутності будь-яких засобів гігієни.

Також коноплі можна використовувати, як еко-матеріал для будівництва та утеплення будівель. Окрім цього, є й інші способи використання рослинної сировини для оборонної промисловості.

Технічні коноплі – це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі, високоякісна сировина для канатів і парашутів. Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети. Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.