П’ятниця, 11 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Реалії та перспективи бізнесу в селі: підприємиця з Климентовичів Тетяна Житнюк про власну справу

Реалії та перспективи бізнесу в селі: підприємиця з Климентовичів Тетяна Житнюк про власну справу

Реалії та перспективи бізнесу в селі: підприємиця з Климентовичів Тетяна Житнюк про власну справу

Бізнес в селі можна і треба розвивати, переконана підприємиця Тетяна Житнюк. Жінка понад 15 років володіє власною справою у селі Климентовичі Судилківської громади. Як налагоджує торгівлю та підтримує локальну економіку, жінка розповіла в інтерв’ю журналістам порталу ‘Хмельниччина Північ”.

Власну справу у селі жінка розвиває понад десятиліття. Розповідає, у її роботі потрібно враховувати все, навіть, літню спеку, яка теж впливає на фінансову складову бізнесу.

Наприклад, сьогодні дійсно спекотно, тож доводиться вмикати кондиціонер, адже овочі та фрукти швидко зіпсуються. На жаль, спека призводить до додаткових витрат. У жарку погоду холодильник та морозильник працюють майже безперервно і це збільшує витрати на елекроенергію. Нещодавно довелось ремонтувати кондиціонер та заправити фреоном, що досить дорого коштувало, – розповідає пані Тетяна.

Попри це, при правильному бізнес-плануванні, каже жінка, влітку теж можна отримати прибуток.

Незважаючи на те, що витрат влітку дійсно вдосталь, багато людей приїжджає в село для риболовлі, збирання ягід та грибів або ж просто для відпочинку, що збільшує кількість покупців, – зазначає пані Тетяна.

Серед найпопулярнішого – сезонні товари.

Влітку користуються попитом прохолодні напої, морозиво, квас. Добре продаються овочі та фрукти, адже ціна на них зараз нижча, ніж зазвичай. Люди охоче їх купують, – додає підприємиця.

Жінка пояснює: для того, аби бути ефективною у своїй роботі, має поєднувати підприємницьку логіку та комунікаційний хист.

– Покупцеві має бути комфортно у магазині. Якщо покупець залишився задоволеним від покупки, він обов’язково повернеться. Це головне правило. Також важливо бути ввічливим, доброзичливим та чесним у відношенні до інших. Потрібно розуміти вимоги покупця та правильно підібрати або порекомендувати товар клієнту, – стверджує пані Тетяна.

Інший напрям комунікації – з постачальниками, адже потрібно, з врахуванням попиту, замовляти товар, слідувати за оновленнями та тенденціями. Тут, усміхається підприємниця, є виклик. Адже зі стільниковим зв’язком у їх селі проблеми, але працюючи для людей та розвитку справи, вона знайшла вихід.

– У нашому селі дуже слабкий рівень сигналу, який ловлять лише кнопкові телефони. Далеко не кожен телефон може зловити тут сигнал, через що інколи не можна зв’язатися з постачальниками продуктів та доводиться їхати ближче до міста шукати зв’язок. На щастя, минулого року нам провели кабельний інтернет, що значно полегшило життя. Тепер можна подзвонити через месенджери, такі як: вайбер, телеграм, фейсбук, – каже пані Тетяна.

Молодим підприємцям жінка радить не боятися викликів – братися за справу і чесно, прозоро та відповідально працювати.

– Насправді, у селі працювати чудово, тому що тут свіже та чисте повітря, можливість господарювати, користуватися природними ресурсами. Відкриття та розвиток власного бізнесу у селі потребує багато часу та зусиль, необхідно звикнути до цього та все буде поступово. Влітку в селі можна заробити гроші на відкриття своєї справи, збираючи чорницю,малину, гриби, вирощуючи розсаду овочів або ж розведенням курей, гусей худоби тощо, – додає підприємиця.

Популярні пости