Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Володимир Пилипак: наша місія – зберегти та примножити виробництво “солодкого золота” України

Володимир Пилипак: наша місія – зберегти та примножити виробництво “солодкого золота” України

Володимир Пилипак: наша місія – зберегти та примножити виробництво “солодкого золота” України

Українське підприємництво на усіх рівнях пройшло краш-тест пандемією, економічними кризами і нині, вже другий рік, працює в умовах повномасштабної війни. Про ризики, виклики і те, як попри все працюють, розвиваються та провадять соціальну роботу на одному із потужних підприємств півночі Хмельниччини – ТОВ «Шепетівкацукор» – спілкуємося з його директором Володимиром Пилипаком.

Хмельниччина Північ: Зараз на підприємстві готуються до нового сезону цукроваріння. З якими очікуваннями та планами підприємство входить у сезон 2023-2024 та які ризики для галузі враховує?

Володимир Пилипак: Повномасштабна війна – реальність, у якій ми зараз працюємо. Тож, по-перше, безпека, не лише виробнича, – у пріоритеті. Серед ключових цілей, що ми собі окреслюємо: зменшення витрат на всіх ділянках виробництва – від приймання сировини до отримання готової продукції, як результат – якісний цукор, гідна зарплата, збережені робочі місця, сплата податків. А отже – підтримка освіти, медицини, інфраструктури та інших важливих напрямків, що фінансуються із місцевої чи державної казни. Також йдеться про підтримку залучених до виробничого циклу ланок: від аграріїв, що вирощують цукровий буряк, до крамниць, що реалізують готовий цукор. Тож, наше підприємство готується, аби «солодкий сезон» цьогоріч стартував та відбувся за планом.

На часі – вдосконалення: фінішувавши сезон 2022-23, наш колектив розпочав реконструкцію та модернізацію підприємства. Зараз над усіма процесами працює понад 200 фахівців з усіх підрозділів заводу. Це – команда згуртованих, високопрофесійних та вмотивованих людей, що докладає максимум зусиль для збереження нашого виробництва. Я, як директор, пишаюся кожним та кожною. Співробітники підприємства: механіки, теплотехніки, електрики, технологи, фахівці КВП та А своєю працею та професіоналізмом удосконалюють технологію виробництва.

Частина команди шепетівських цукроварів на старті сезону 2022-23. фото:архів

Хмельниччина Північ: Тобто, попри війну, підприємство модернізується та рухається вперед?

Володимир Пилипак: Так. У той час, як частина підприємств заморожені у своєму розвитку або, навпаки, переживають своєрідний відкат, ми використовуємо всі доступні нам ресурси, аби не стояти на місці та розвивати справу цукроваріння. Виклики, перед якими сьогодні постає вітчизняне виробництво, не лише цукрове, а й загалом, змушують нас бути більш ефективними, гнучкими та діяти більш рішуче. Те, що в інших країнах назвали б кризовим менеджментом, у нас – звичайний робочий день. Тож, рухаємося, розвиваємося і працюємо попри все.

Зараз, у підготовці до нового сезону, завод модернізується. Ми оновлюємо обладнання на більш енергоефективне та сучасне. З метою енергоефективності та ощадливого використання ресурсів ми проводимо комплекс інженерних робіт та встановлюємо техзасоби для автоматизації газового котла Е50. У проведенні робіт нам допомагають наші колеги ТОВ «Саутком». Наші фахівці замінили морально застарілі випарні апарати «Роберта» на сучасні плівкові.

Триває комплекс інженерних робіт по дифузійному апарату ДЦ-12 із заміною електроприводів, встановленням автоматизованої системи керування і захисту приводу дифузії. Паралельно у цехах тривають ремонтні роботи. Так, завдяки працівникам будівельної бригади в приміщенні сокоцеху проводяться роботи по улаштуванню бетонного топінгового покриття із заміною інженерних мереж.

Поточний ремонт на підприємстві

Оновлюємо й інші виробничі потужності: на більш надійний та енергоефективний ми замінили насосний агрегат. Триває реконструкція транспортних підстанцій №3 та №4.

Модернізуємо продуктове відділення із заміною віброконвеєра на шнек із нержавіючої сталі та харчової стрічки. Триває встановлення центрифуги ВМА І продукту та встановлення комбінованої центрифуги ВМА ІІ та ІІІ продукту.

У планах – заміна елеватора жому на зразок закордонного виробництва. Маємо багато роботи, аби завод не стояв на місці, а розвивався. Ми віримо – з перемогою повернуться наші колеги, які зараз боронять країну від росіян. Тож, робимо все, аби цукровари мали робочі місця і далі могли економічно та соціально дбати про свої родини та країну.

Хмельниччина Північ: Говорячи про кадрову політику, завод є одним із найпотужніших роботодавців краю. Чи вистачає працівників, чи достатнім є їх фах та кваліфікація?

Володимир Пилипак: Потреба у фахових кадрах завжди є. Зараз вона постає гостріше. Як я вже згадував, через російське вторгнення, частина працівників замість розбудовувати економічний та виробничий потенціал країни захищає її від ворога. Зараз у лавах війська – 17 цукроварів.

Хмельниччина Північ: Яких працівників потребуєте зараз найбільше?

Володимир Пилипак: Виробничників. Найбільша потреба зараз – у фахівцях саме цього фаху: електрозварювальниках, слюсарях-ремонтниках, майстрі будівельних та монтажних робіт, вантажниках. Напередодні виробничого сезону ми забронювали певну кількість працівників, зараз триває бронювання ще однієї хвилі спеціалістів. Дбаючи про кадровий резерв ми також гарантуємо гідну оплату праці та соціальну підтримку.

Хмельниччина Північ: Продовжуючи тему, якою є соціальна робота ТОВ “Шепетівкацукор” на підприємстві та за його межами?

Володимир Пилипак: ТОВ “Шепетівкацукор” активно включене не лише у виробничий та економічний контексти. Цукровари не лишаються осторонь соціального життя міста та краю. У благочинності ми тісно співпрацюємо із двома відповідальними та перевіреними справою та роками благодійнийми фондами.

Об’єднані у справах добра з “Благодійним фондом Олександра Співака” та Благодійним фондом “Зміцнення громад”, ми підтримуємо військо, ВПО та краян, що опинилися у складних життєвих обставинах. Це і робота гуманітарного хабу в Шепетівці, і закупівля амуніції, медицини та транспорту на фронт. Не про все можемо говорити, але скажу одне – пишаюся єдністю та стійкістю команди “Шепетівкацукор”, які разом у громадянській позиції, благодійності та виробничій ниві рухають Україну вперед.

Передане цукровиками авто для потреб Захисників
Робота гуманітарного Хабу

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.