Вівторок, 21 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Резервістів з Шепетівського району зможуть повторно призивати до служби. Мобілізація для цього не потрібна (відео)

Резервістів з Шепетівського району зможуть повторно призивати до служби. Мобілізація для цього не потрібна (відео)

Резервістів з Шепетівського району зможуть повторно призивати до служби. Мобілізація для цього не потрібна (відео)

Президент України Володимир Зеленський зможе, без оголошення мобілізації, повторно призивати військових з кадрового запасу в резерві. Такий закон прийняли сьогодні у Верховній Раді Україна.

“За” це, ініційоване Президентом, рішення висловились 256 народних обранців.

Відповідно до цього Закону, в Україні вводять новий вид служби – військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Цей особливий період почався у березні 2014 року, з першою хвилею мобілізації і триває упродовж війни на Сході. В разі необхідності за поданням головнокомандувача армії (нині генерал Хомчак) Президент може без зборів ВР та оголошення мобілізації для “оперативного доукомплектування ЗСУ” призивати резервістів на службу.

Їх можуть, за потреби, відправити на фронт або на заміщення кадрових військових, що перебуватимуть на передовій. Терміни та формат призову призначатиме Президент.

Голова комітету з питань оборони, депутат від “Слуги народу” Олександр Завітневич у коментарі “Новинарні”  розповів, що призиватимуть не тих, хто відслужив лише строкову службу, а бойових офіцерів або тих, хто пройшов хоч одну хвилю мобілізації.

За призовниками збережуть робочі місця, заробітну плату, обіцяють соціальні умови (медичне забезпечення, освіта тощо) і в той же час передбачається, що в разі ухилення від такої служби призовникові може загрожувати ув’язнення від 3 до 5 років.

Творці проєкту на його підтримку говорять про те, що таким чином у разі загострення конфлікту можна буде оперативно, без засідання Ради, підсилити армію.

У той час окремі ветерани та ГО проєкт критикують, адже він нівелює курс контрактної армії та повернення до практики “примусового призову”.

Нагадаємо: Призовники Шепетівського району підуть в армію у квітні

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.