Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Резолюція ООН про відшкодування збитків, завданих Україні росією: деталі

Резолюція ООН про відшкодування збитків, завданих Україні росією: деталі

Резолюція ООН про відшкодування збитків, завданих Україні росією: деталі

Учора, 14 листопада, Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених війною росії проти України.

Цей проєкт, за співавторства майже 50 країн, підготувала Україна. Його наша держава презентувала на 11-й надзвичайній спеціальній сесії ООН.

У проєкті резолюції під назвою “Сприяння здійсненню правового захисту та забезпечення відшкодування збитків у зв’язку з агресією проти України” пропонується Генасамблеї визнати, що “російська федерація має бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні чи проти України, включаючи її агресію в порушення Статуту ООН, а також будь-які порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права людини і що вона має мати правові наслідки всіх своїх міжнародно протиправних діянь, включаючи відшкодування шкоди, у тому числі, будь-якої шкоди, заподіяної такими діяннями”. У проєкті резолюції визнається “необхідність створення у співпраці з Україною міжнародного механізму для відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що є наслідком міжнародно протиправних діянь російської федерації в Україні чи проти України”, – передає УНН.

За резолюцію проголосували 94 країни, проти – 14, а 73 – утримались.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.