П’ятниця, 26 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Розвиток культури в Судилківській ТГ: здобутки сьогодення та плани на майбутнє

Розвиток культури в Судилківській ТГ: здобутки сьогодення та плани на майбутнє

Розвиток культури в Судилківській ТГ: здобутки сьогодення та плани на майбутнє

В Україні культура та історія є підґрунтям, що забезпечує багатство та глибину національному досвіду. Культура так само важлива, як і ефективне врядування, сильна економіка чи соціальна справедливість. Сьогодні ми поговоримо про важливість розвитку культури у Судилківській ТГ.

На території Судилківської ТГ за підтримки сільської ради функціонують 19 закладів культури: 6 будинків культури та 13 сільських клубів. За творчу роботу відповідають 23 працівників.

Кожен працівник  відповідально, креативно та з душею підходить до виконання своїх обов’язків. Кожен окремо та водночас всі разом, адже за час існування галузі культури в умовах децентралізації ми дуже поріднилися, здружилися, нас об’єднує одна мета – підтримувати, зберігати, примножувати неоціненний скарб нашого народу: наші звичаї, традиції, пісні, історію культури, – розповідає Наталія Тончук, спеціалістка відділу культури та освіти Судилківської ТГ.

Працівники культури під час проведення різноманітних заходів вдаються до цікавих форм. Зокрема, у всіх селах ТГ було проведено театралізоване дійство Івана Купала, в якому поєднувались як сучасність, так і традиції  минулого.

– Родзинкою заходу стало проведення свята в комічній формі та залучення усіх присутніх до участі: сучасна царівна-жаба шукала серед присутніх собі Івана Царевича. В кінці щасливчик отримав поцілунок від неймовірної красуні, – додає пані Наталія.

У Судилківській ТГ вже традиційними стали святкування фестивалів Різдвяна зірка, Стрітення, фестивалю борща. А також виїзні концерти у кожен населений пункт громади, особливо це стосується віддалених, невеличких сіл. Усі творчі починання всіляко підтримує сільський голова Судилківської ТГ.

– Це надзвичайні емоції – бачити, як нас чекають глядачі, як радіють, коли чують пісню, таку близьку, таку свою, таку рідну. Комусь вона нагадала щасливу юність, комусь – перше кохання, хтось пригадав найрідніших людей. Ось в цьому і суть роботи культпрацівника – дарувати людям радість, – розповідає Наталія Олександрівна. – А ще хочу додати, що в реалізації творчих заходів маємо колосальну підтримку нашої сільської голови Тетяни Котик. За її сприяння та підтримки, за роки реформи децентралізації, суттєво поповнено матеріально-технічну базу закладів клубного типу сценічним обладнанням, костюмами для вокальних колективів, музично-акустичною апаратурою. Маємо обладнання для відеозйомки та звукозапису. Та й взагалі Тетяна Миколаївна завжди підтримує різноманітні ініціативи та допомагає у вирішенні організаційних питань. Зокрема, забезпечує транспортним засобом учасників, які їздять з концертами по селах.

В умовах карантину працівники культури також не сидять на місці, а застосовують різні методи комунікації з глядачами та жителями громад.

– Ми здолали і цю перепону. Відеороботи наших колективів полонять соціальні мережі і користуються популярністю серед  жителів нашої громади, – коментує Наталія Тончук.

Також дистанційно проходять і рінозманітні конкурси та фестивалі обласних і Всеукраїнських рівнів. І в цьому плюс, адже не завжди є змога фізично відвідати якийсь конкурс у віддаленому куточку України. Так, дует «Поляночка» вже два роки поспіль бере участь у Всеукраїнських та Міжнародних вокальних конкурсах.

У цьому році дівчата здобули Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Мелодія моєї мрії» у  м. Київ, Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Самоцвіти» у м. Львів. Наталія Кошкіна та Людила Мурга стали переможницями в регіональному етапі обласного конкурсу серед працівників культури «Кращий за професією» і будуть боротися за перемогу вже на обласному рівні. Окрім цього, і заклади брали участь в обласних конкурсах на кращу інтернет-сторінку та кращий дозвіллєвий проєкт, – продовжує розмову Наталія.

І на кінець розмови пані Наталія додала, що сподівається на відновлення проведення виїзних семінарів по закладах культури Судилківської ТГ, де працівники ділилися своїм успішним досвідом роботи, формами та методами, але через пандемію довелося припинили таку практику.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.