Четвер, 4 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські медики розповіли як запобігти харчовим отруєнням влітку

Шепетівські медики розповіли як запобігти харчовим отруєнням влітку

Шепетівські медики розповіли як запобігти харчовим отруєнням влітку

Влітку ризик отруїтися значно зростає. Як цьому запобігти та як діяти, якщо ви отруїлись, розповідають медики Шепетівського ЦПМСД.

У зоні ризику найчастіше – діти та літні люди, – говорять медики, – але бережними до свого здоров’я слід бути всім. Річ у тому, що влітку через високі температури термін зберігання готових продуктів різко скорочується, а от розмноження бактерій та інфекцій максимально пришвидшується.

Тому, аби уникнути отруєння, медики Шепетівського ЦПМСД рекомендують:

  • мити руки та продукти. Це правило – дуже важливе, наголошують медики, при цьому, про нього часто забувають або ж виконують абияк.

Витерті об коліно, скажімо, яблука від цього не стануть чистішими, – пояснюють медики. – Проточною водою слід ретельно мити все перед тим, як готувати та споживати. Зелень треба мити довше.

  • Готуючи, слід готові та сирі продукти нарізати різними ножами та на різних поверхнях.

Продукти слід ретельно готувати. У непросмаженому м’ясі чи сирій рибі (радимо влітку відмовитись від суші чи подібних страв) при високій кімнатній температурі можуть розвиваються патогенні мікроорганізми, – кажуть медики.

Приготовану їжу медики радять тримати при кімнатній температурі максимум дві години. Далі – ставити її у холодильник.

Якщо ви отруїлись, то пийте багато рідини, вжийте сорбент. Для консультації зверніться до свого сімейного лікаря. Усю необхідну інформацію можна дізнатися у телеграм-каналі Шепетівського ЦПМСД.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.