Понеділок, 24 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські медики вперше виконали унікальну операцію на коліні

Шепетівські медики вперше виконали унікальну операцію на коліні

Шепетівські медики вперше виконали унікальну операцію на коліні

Вперше пластику передньої хрестоподібної зв’язки коліна виконали медики Шепетівської багатопрофільної лікарні.

До травматологічного відділення звернулася 52- річна пацієнтка. Вона мала травму коліна і тривалий час не могла повноцінно ходити, адже постійний біль не давав про себе забути.

Медики провели ряд обстежень, після чого пацієнтці провели – артроскопію, яка є попереднім етапом для пластики передньої хрестоподібної зв’язки коліна з використанням ауотранплантанту сухожилля групи семі тієї ж нижньої кінцівки.

У Шепетівській БЛ дане оперативне втручання виконали лікарі ортопеди-травматологи Мартишевський Мирослав Олександрович та Колодчук Євген Миколайович під керівництвом завідувача відділенням Федини Михайла Ярославовича та анестезіолога Сивоконюка Валерія Вікторовича.

Після тижневого перебування у стаціонарі пацієнтку виписали. Приблизно за 3-4 тижні жінка зможе повноцінно ходити.

Таке оперативне втручання є перспективним, адже в подальшому надасть змогу суттєво збільшити і наблизити об’єм високотехнологічної допомоги населенню нашої громади.

Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв’язки (ПХЗ) – це високотехнологічна ендоскопічна операція з видалення розірваної зв’язки та заміни її трансплантатом.

Хрестоподібна зв’язка має таку будову, що після розриву фізично не підлягає зшиванню. Тому єдиним способом відновити цілісність розірваної зв’язки залишається її заміна аутотрансплантатом: штучно створеною зв’язкою із сухожиль, що оточують колінний суглоб пацієнта.

Показання до проведення артроскопічної пластики ПХЗ:

  • повний відрив ПХЗ від стегнової кістки;
  • повний відрив від великогомілкової кістки;
  • частковий розрив;
  • комбіноване ушкодження ПХЗ і найближчих структур (бічні зв’язки, меніски).

Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба здійснюється через 2 проколи по 0,5 см.

Після артроскопії передньої хрестоподібної зв’язки реабілітація передбачає обмеження навантажень на оперований суглоб. Для цього нога пацієнта фіксується в шарнірному ортезі. Через 2-3 тижні даються дозовані навантаження на коліно, для цього лікар підбирає кут згинання в ортезі.

Розрив передньої хрестоподібної зв’язки – це серйозна травма, яка у разі несвоєчасного звернення до лікаря-травматолога загрожує поступовим руйнуванням колінного суглоба.

“Тому професійний, злагоджений і дружний колектив ортопедів-травматологів КНП «Шепетівська БЛ» готові Вам з цим допомогти, адже наші професіонали здатні вирішувати всі завдання, які життя ставить перед ними!”

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.