Субота, 24 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські музейники про День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Шепетівські музейники про День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Шепетівські музейники про День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня, в Україні вшановують учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. З початку подій минуло 37 років. Фахівці Музею пропаганди, що у Шепетівці, підготували історичну довідку. Це історія, якої ми не маємо права забувати.


Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Від початку тих подій минуло вже 37 років.

У результаті аварії на ЧАЕС було повністю зруйновано атомний реактор, у довкілля потрапили небезпечні радіоактивні речовини, а хмара, що утворилася, рознесла їх на значні території колишнього СРСР і за його межі.

Загальна кількість осіб, які брали участь у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи з 1986 р. і дотепер, становить близько 600 тисяч людей. Військові, медики, лісоруби, пожежні, науковці, будівельники, працівники ЧАЕС.

Протягом десяти днів 240 тисяч осіб гасили пожежу на станції. Вони змогли запобігти подальшій катастрофі – вибуху водню. Усі учасники ліквідації аварії на ЧАЕС отримали високі дози радіаційного зараження. Ті, хто прийшли першими, отримали променеву хворобу і загинули.

Радіоактивне забруднення охопило 207,5 тисяч кв. км території, 52 тис. кв. км з них припало на сільськогосподарські землі. Із цієї зони було відселено більше 100 тисяч людей.

Внаслідок цієї аварії різні дози опромінення отримали майже 8,5 млн людей. Трагедія стала причиною багатьох захворювань, завдала величезних збитків навколишньому середовищу.

Загальна кількість постраждалих від радіації налічує близько мільйона людей.

Наслідки Чорнобиля відчуваються й досі. Через забруднення повітря, ґрунтів і води з’явилася так звана «зона відчуження», де досі небезпечно, а тому заборонено проживати людям. До теперішнього часу немає єдиних даних щодо кількості осіб, які загинули чи згодом померли від наслідків вибуху на ЧАЕС.

У 2016 році було споруджено новий рухомий об’єкт укриття – конфайнмент, якому немає аналогів у світі за рівнем безпеки. Споруда виглядає, як сріблястий ангар близько 165 метрів завдовжки, 260 метрів завширшки і висотою 110 метрів.

Чорнобиль – це не лише наша велика трагедія, але й символ безмежної мужності багатьох тисяч українців, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Ризикуючи власним життям і здоров’ям, вони захистили наступні покоління від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Пам’ять про подвиг цих людей є водночас і засторогою берегти світ від подібного лиха.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.