Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські стоматологи розповіли, що слід пам’ятати батькам про випадіння молочних зубів

Шепетівські стоматологи розповіли, що слід пам’ятати батькам про випадіння молочних зубів

Шепетівські стоматологи розповіли, що слід пам’ятати батькам про випадіння молочних зубів

У період із 5 років до підліткового віку в людей відбувається поступова заміна молочних зубів на постійні. Що треба знати батькам, аби цей процес минув для дитини безпечно? Про гігієну та прикус розповіли медики “Фенікс-Дент “.

Гігієна та здоров’я молочних зубів

Молочний зуб – тимчасовий, але його здоров’я так само важливе, як і корінного. Лікарі пояснюють, разом із зубом, у разі його хвороби, захворювання не зникає, а запущений процес може мати наслідки.

Тому ми наголошуємо на якісному чищенні зубів, формуванні у дитини відповідальності до власного стоматологічного здоров’я та стабільності у візитах до лікаря, – пояснює Надія Августінова, стоматологиня “Фенікс-Дент”.

Лікарка говорить, при випадінні зуба у домашніх умовах слід заспокоїти дитину та спинити кров.

– В ідеальному сценарії зубчики у дитини випадають без болю та дискомфорту, – розповідає лікарка Надія Августінова, – але якщо зубчик хитається декілька днів, завдає незручностей, слід звернутися до стоматолога.

Положення зуба – важливе

Випадіння зубчика має бути вчасне до росту корінного. Якщо це сталося раніше, стоматолог має поставити спеціальний “тримач”, аби потім корінний виріс у своєму місці та дитина не мала проблем із прикусом.

На прикус, у цей період теж слід звернути увагу, пояснює ортодонтка Діана Костюк.

– У період до п’яти років у дитини починає рости щелепа і формується постійний прикус. Між зубчиками мають з’являтися проміжки, адже розмір корінних зубів – більший, аніж у молочних. Якщо цього не сталося, терміново зверніться до лікаря, – каже Діана Костюк.

Усіх ймовірних ризиків при зміні зубів можна уникнути, якщо відвідувати стоматолога щопівроку. Цим медики радять не нехтувати.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.