У період із 5 років до підліткового віку в людей відбувається поступова заміна молочних зубів на постійні. Що треба знати батькам, аби цей процес минув для дитини безпечно? Про гігієну та прикус розповіли медики “Фенікс-Дент “.
Гігієна та здоров’я молочних зубів
Молочний зуб – тимчасовий, але його здоров’я так само важливе, як і корінного. Лікарі пояснюють, разом із зубом, у разі його хвороби, захворювання не зникає, а запущений процес може мати наслідки.
– Тому ми наголошуємо на якісному чищенні зубів, формуванні у дитини відповідальності до власного стоматологічного здоров’я та стабільності у візитах до лікаря, – пояснює Надія Августінова, стоматологиня “Фенікс-Дент”.
Лікарка говорить, при випадінні зуба у домашніх умовах слід заспокоїти дитину та спинити кров.
– В ідеальному сценарії зубчики у дитини випадають без болю та дискомфорту, – розповідає лікарка Надія Августінова, – але якщо зубчик хитається декілька днів, завдає незручностей, слід звернутися до стоматолога.
Положення зуба – важливе
Випадіння зубчика має бути вчасне до росту корінного. Якщо це сталося раніше, стоматолог має поставити спеціальний “тримач”, аби потім корінний виріс у своєму місці та дитина не мала проблем із прикусом.
На прикус, у цей період теж слід звернути увагу, пояснює ортодонтка Діана Костюк.
– У період до п’яти років у дитини починає рости щелепа і формується постійний прикус. Між зубчиками мають з’являтися проміжки, адже розмір корінних зубів – більший, аніж у молочних. Якщо цього не сталося, терміново зверніться до лікаря, – каже Діана Костюк.
Усіх ймовірних ризиків при зміні зубів можна уникнути, якщо відвідувати стоматолога щопівроку. Цим медики радять не нехтувати.