Понеділок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський район. Із банківських карт зможуть списувати борги за комуналку, аліменти та штрафи

Шепетівський район. Із банківських карт зможуть списувати борги за комуналку, аліменти та штрафи

Шепетівський район. Із банківських карт зможуть списувати борги за комуналку, аліменти та штрафи

Від завтра, з 6 липня, з карт українців автоматично стягуватимуть кошти, заборговані за комуналку, аліменти, штрафи та зарплату. Про це із посиланням на Мін’юст передає інформпортал “Слово і Діло.

Якщо раніше таку процедуру застосовували лише до тих, хто з тієї чи іншої причини ухилявся від сплати аліментів, то тепер список боржників розшириться.

Які види боргів та як тепер будуть автоматично списувати з банківських рахунків українців.

Борги та їх стягнення: як усе відбувається

За відкритою статистикою, найбільше українці боргують за податки, кредити та позики, штрафи ПДР. Також актуальними є борги за комуналку та аліменти.

 

Раніше ваші рахунки могли арештувати через несплату аліментів, якщо це було доведено через суд. Тепер, якщо за будь-який із цих видів боргу виконавча служба подає на вас до суду і той приймає відповідне рішення, кошти для списання будуть відраховані з карти боржника автоматично.

З плюсів такого рішення: економія ресурсів (у тому числі і людських) у банку. Переваги є для і для самих боржників: тепер арештовуватимуть не весь рахунок, як це було раніше, а лише необхідну для зняття суму боргу.

Якщо коштів недостатньо, їх компенсують за рахунок іншого майна. Банки, що вже діють у цій системі:

  • ПриватБанк;
  • Monobank;
  • ТАСкомбанк;
  • Оксі Банк;
  • Банк Восток;
  • Індустріалбанк;
  • ПроКредит Банк.

– Чим швидше запрацює автоматичне списання безспірної заборгованості, тим швидше Україна на крок наблизиться до правової держави, – вважає Володимир Місечко, адвокат, керівний партнер ЮФ “Місечко та партнери”.

З його слів, раніше боржника захищала бюрократія та банківська таємниця. При цьому страждали надавачі послуг чи кредитних грошей. Тепер процедура має спроститись.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.