Середа, 24 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: симптоми, фактори ризику та діагностика раку шлунку

Шепетівський ЦПМСД: симптоми, фактори ризику та діагностика раку шлунку

Шепетівський ЦПМСД: симптоми, фактори ризику та діагностика раку шлунку

Шлунок — це мішкоподібний орган, основна функція якого полягає в перетравленні їжі. Він складається з 5 відділів і 5 шарів. Від того, який саме відділ уражено, залежать і симптоми. А розуміння, який шар шлунку пошкоджено, допоможе лікарям визначити стадію хвороби — чим глибше ураження, тим більший комплекс заходів треба використати для лікування людини.

Саме тому медики Шепетівського ЦПМСД наголошують, аби кожен, в кого є найменші прояви захворювань, невідкладно звертався до спеціалістів. Це, своєю чергою, дасть можливість не лише на ранніх стадіях запобігти хворобі, а й зберегти життя.

  • Рак шлунку розвивається повільно. Іноді роками та без жодних симптомів. Спочатку у людини виникають передракові зміни у внутрішній слизовій оболонці, яких хворий навіть не помічає, – розповідають медики.

Від місця, де формується ракове утворення, залежить як симптоматика хвороби, так і прогноз для лікування. До 95% випадків раку шлунка — це аденокарцинома, яка бере початок зі слизової шлунку.

  • Перші прояви можуть бути доволі помірними — їх, принаймні, раз у житті відчувала будь-яка людина: печія, нудота, часта відрижка, а відчуття ситості настає дуже швидко. Проте іноді прояви є менш звичними та можуть насторожити: важко ковтати, відчуття кому в верхній частині живота, болі в верхній частині живота, втрата ваги та слабкість, – наголошують у Шепетівському ЦПМСД.

Такі симптоми регулярно виникають у людей із деякими станами, як-от гастроезофагеальною рефлюксною хворобою. Проте, якщо ви загалом здорові, такі ознаки мають насторожити. Якщо симптоми погіршуються, змінюються або псують якість вашого життя, обов’язково зверніться до лікаря.

  • Найбільш поширений метод діагностики — гастроскопія. Це дає змогу оцінити стан шлунку та, головне, зафіксувати зміни, якщо вони є. Метод використовують не лише при діагностиці ракових станів. Протягом процедури, для ранньої діагностики, лікарі можуть провести біопсію — взяти невеликий зразок тканини для дослідження. Цей тип діагностики не завдає болю, проте може викликати неприємні відчуття в горлі, – додають медики.

Скринінг на рак шлунку може призначити лікар, залежно від того, чи були випадки цього типу раку у Ваших близьких родичів і в якому віці. Частіше рак шлунку діагностують у людей старшого віку (65+ років). При цьому, серед чоловіків такий діагноз трапляється 1 раз на 96 випадків, а в жінок — 1 на 152 випадки.

Крім того, до чинників, що підвищують ризики, належать:

→ надмірна вага та ожиріння;

→ інфікування бактерією H.pylori (одна з провідних причин);

→ вживання алкоголю та куріння (для тих, хто курить, ймовірність розвитку раку зростає вдвічі);

→ незбалансована дієта (багато обробленої та солоної їжі, дефіцит овочів і фруктів у раціоні тощо);

→ сімейна медична історія;

→ деякі види анемії та імунодефіцитів;

→ операції на шлунку та/або поліпи (деякі їх види можуть переростати в рак);

→ робота у вугільній, гумовій та металургійній промисловості (відомо, що працівники/ці в цих галузях мають вищі ризики розвитку раку шлунку).

Також дослідження довели зв’язок цього типу раку з інфікуванням вірусом Епштейна-Барр. Більшість людей протягом життя “зустрічаються” з цим вірусом. Збудник здатен викликати інфекційний мононуклеоз — у 5–10% людей, котрі хворіють на рак шлунку, ракові клітини містять цей вірус.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.