Середа, 1 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Школярі та школярки Крупецького ліцею вчились протидіяти фейкам

Школярі та школярки Крупецького ліцею вчились протидіяти фейкам

Школярі та школярки Крупецького ліцею вчились протидіяти фейкам

Урок із медіаграмотності відбувся у Крупецькому ліцеї цього тижня. У закладі долучились до ініціативи розвитку критичного мислення: у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» відбувся тематичний урок.

Для школярів та школярок 9-го класу тематичне заняття, розроблене командою IREX, на тему: «Віртуальний та реальний світи: чи є межа?» провела Світлана Гарбарчук.

Говорити про такі речі із дітьми – важливо, – пояснює директорка ліцею Тетяна Бережна. – В надмірному засиллі контенту інформаційна гігієна – те, чому потрібно обов’язково навчити підростаюче покоління. Іноді діти, гортаючи стрічку новин, навіть не задумуються, що за безкоштовну інформацію ми платимо своїми персональними даними.

Учням пояснювали як розрізнити фейк і маніпуляцію від достовірної інформації, як вберегти свої персональні дані та не потрапити на гачок соцмережевих шахраїв. Разом обговорили технології Deepfake та Reface і проаналізували, які можливості вони дають та які ризики приховують.

У контексті мистецького уроку про маніпуляції говорили в 11 класі.

Учні ознайомились з «Золотою добою» іспанського живопису на прикладі творчості Дієго Веласкеса та Франсіско Гойя. Справила враження картина Ф. Гойя «Парасолька», що є прикладом безхмарного щастя. Колірна гама полотна дуже яскрава і життєрадісна, наповнена теплим сонячним світлом. Соковитість кольору нікого не залишила байдужим, – розповідає Тетяна Бережна.

Під враженнями від цього вчителька мистецтва Світлана Гарбарук провела вправу «Маніпуляції з кольором. Червоне-чорне». Дітям запропонували роздивитися навколо та запам’ятати всі предмети червоного кольору, а потім, закривши очі, назвати всі чорні предмети у класі.

З неочікуваним завданням учні впорались! Саме такі маніпуляції ми часто зустрічаємо і в реальному житті, перемикаючи нашу увагу на якісь інші речі, при цьому, фокусуючи на потрібних акцентах. Одинадцятикласники побачили наскільки вибірковим є наше сприйняття інформації, – коментує директорка.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.