Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Скільки треба працювати українцеві, аби заробити на новий айфон (інфографіка)

Скільки треба працювати українцеві, аби заробити на новий айфон (інфографіка)

Скільки треба працювати українцеві, аби заробити на новий айфон (інфографіка)

Менше, ніж жителям Молдови, проте, більше ніж жителям Афганістану. Україна входить до десятки країн, яким треба працювати найбільше, аби придбати iPhone останньої моделі.

Традиційно аналітична компанія Picodi.com вирахувала індекс iPhone. Це рейтинг, який аналітики компанії складають із 2018 року. Рейтинг включає у себе співвідношення вартості гаджету та середньої зарплатні по країні.

Індекс iPhone 2021 був розрахований на основі офіційних цін iPhone 13 Pro (з пам’яттю 128 GB), зазначених в регіональних магазинах Apple або в авторизованих продавців. Інформація про середню заробітну плату була взята із сайтів органів державної статистики або відповідних міністерств і є актуальною на момент публікації цін на iPhone в конкретній країні. Розмір зарплати після сплати податків розрахований за допомогою місцевих калькуляторів зарплат. Місячну зарплату ми поділили на 21 — середню кількість робочих днів у місяці. У країнах, де статистичні відомства користуються тижневими ставками, розмір доходу ділили на 5.

За отриманими даними, найменше для купівлі телефону від Apple потрібно працювати жителям Швейцарії (4,4) дні, найбільше – туркам (92,5 днів).

В Україні офіційна ціна iPhone 13 Pro в базовій комплектації (128 GB) дорівнює 37 499 грн і, аби заробити на нього, жителям нашої країни потрібно працювати 69,9 днів. Більше, ніж нам, – мешканцям Молдови, Індії, Бразилії, Філліпін.

Згідно з останніми даними Держстату, середньомісячна заробітна плата в Україні становить 13 997 ₴ (11 268 ₴ на руки). Виходить, щоб купити новий флагман від Apple – iPhone 13 Pro, середньостатистичний українець повинен працювати 69,9 дня (за умови, що відкладає всі зароблені гроші). У порівнянні з торішнім індексом результат України покращився на 17,1 дня.

Індекс айфону

Так виглядав Індекс iPhone в Україні в попередні роки:

  • 2018 — 136,7 дня;
  • 2019 — 96,7 дня;
  • 2020 — 87 днів;
  • 2021 — 69,9 дня.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.