Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Освітній літопис довжиною у 60 років: Шепетівська школа-гімназія №5 відзначає ювілей

Освітній літопис довжиною у 60 років: Шепетівська школа-гімназія №5 відзначає ювілей

Освітній літопис довжиною у 60 років: Шепетівська школа-гімназія №5 відзначає ювілей

Одна із найважливіших для українців дат – 14 жовтня, для цього навчального закладу ще й найрідніша. Саме цього дня 60 років тому своє літочислення почала Шепетівська школа-гімназія №5.

Історія нашої школи розпочалася далекого 1961 року, коли 14 жовтня на пустирі в центрі міста з’явилася нова трьохповерхова споруда школи-інтернату, яку очолив Терещук Олександр Олександрович, – розповідають у закладі.

Першими учнями закладу стали 160 дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей-сиріт з тогочасних Шепетівського, Ізяславського, Полонського та Старокостянтинівського районів.

За 30 років свого існування наша школа пройшла шлях від восьмирічної до середньої школи-інтернату. В її стінах зросли сотні хлопчиків та дівчаток. На чолі закладу в цей час були Майборода Ф. Д., Древко О. І., Корнатовський П. М., Воропай Н.І.


14 червня 1991 року Рішенням сесії тогочасної міськради з 1 вересня школу-інтернат реорганізували в загальноосвітній пансіон. Того року, 1991-1992 н. р., у закладі почав діяти клас шляхетних дівчаток. Однією з перших учительок класів шляхетних дівчаток стала Адамець В. Д.

1993 рік стає знаменитим для школи. Тоді у закладі вводять поглиблене вивчення предметів художньо-естетичного профілю, а також відкривають три футбольні класи.

За період функціонування футбольних класів їх закінчили 230 учнів, з них 98 продовжили навчання за спеціальністю, 45 працюють вчителями фізичної культури та тренерами, 40 грали у складі команд майстрів вищої та першої ліги.

1998-го у школі створюють перший сурдоклас для навчання дітей із порушеннями слуху. Ще один відкривають у 2003 році. У цей період школу очолює Стецюк Л. В.

З 2003 по 2013 р школу очолює Вахмяніна О. М. Вводиться чотири профілі навчання в старшій школі: художньо-естетичний, технологічний, філологічний (іноземна мова) та спортивний. В 2011 році, згідно з вимогами нового закону «Про освіту», заклад реорганізовано в загальноосвітню спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів.

Педагоги школи ніколи не були осторонь змін та інновацій в освіті, а навпаки йшли попереду, активно підтримуючи та впроваджуючи всі починання в життя.

У 2013 р. заклад очолила Пипич О. В. За цей час в школі проведено сучасний європейський ремонт гуртожитку, створено ресурсний центр «На крилах мрії» для дітей з ООП в гуртожитку та дві ресурсні кімнати в школі, повністю оновлені початкові класи НУШ, всі навчальні кабінети школи підключено до мережі Інтернет, відкривається літній клас.

З 2020 року ми – гімназія №5, єдина в області школа , яка повністю забезпечила рівні умови для навчання всім бажаючим діткам, не залежно від статусу, стану здоров’я чи матеріального забезпечення. Саме в нас сьогодні успішно працюють 9 інклюзивних та два спеціальних класи, – розповідають у закладі.

Нам є ким гордитися. Багато чудових випускників школи різних років отримали найрізноманітніші професій і займають високі посади, прославляють своєю працею родину, школу, Батьківщину, – додають у школі.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.