
Аби не мати заборгованості по виплатах зарплат перед своїми працівниками, міська лікарня у Славуті взяла короткостроковий кредит в “Ощадбанку”. Про це повідомили на офіційному інформсайті виконкому громади сьогодні, 8 лютого. Ми запитали очільника славутської вторинки Леоніда Радзивілюка про те, що пішло не так із нарахуванням коштів та чому довелось брати кредит.
Славутська міська лікарня імені Михайлова подала документи на контрактування із Національною Службою Здоров’я України (НСЗУ) за 18 пакетами медичних послуг ще минулого року. Станом на сьогодні договір із цим медзакладом досі не уклали.
– Зі своєї сторони наш заклад виконав усі зобов’язання, – розповідає директор лікарні Леонід Радзивілюк. – Минулоріч у визначені законодавством терміни ми подали документи та вже цього року відзвітували про виконану роботу за січень, але договору наразі немає, як і грошей на фінансування нашої роботи.
Славутська міська лікарня є однією з опорних у регіоні по боротьбі із COVID-19, а також однією з небагатьох на Хмельниччині, що надає послуги з гемодіалізу. У відділеннях медзакладу працює близько півтисячі людей. Це 103 лікарі, 206 медсестер, молодший медичний персонал, адміністрація. Частина з них могла не отримати своїх зарплат за січень. Тому взяли кредит, аби вчасно погасити заборгованість перед людьми.
– З однієї сторони, ми маємо постанову Уряду про те, що лікарі мають отримувати не менше 20 тисяч гривень, а молодший медперсонал – не менше 13 з половиною тисяч гривень, а з іншого боку, не отримуємо для цього коштів, – коментує Радзвилюк. – Також є українське законодавство, яке регламентує терміни виплати зарплат і, власне, 7 лютого був цей граничний термін. Тому, аби не допустити заборгованості перед працівниками лікарні, ми скористались можливістю взяти короткостроковий кредит.
Сума коштів, що має надійти, не покриє відсотків за кредитом. Крім того, коли надійдуть кошти наразі невідомо.
– Я сьогодні телефонував до представництва НСЗУ, – говорить Радзивілюк. – Вони сказали: “чекайте”. Тобто, договір може бути підписаний з їх сторони і сьогодні, і завтра. Коли буде фінансування теж остаточної відповіді не дають.
Що відомо:
- Із першого січня в Україні збільшили зарплати для медичних працівників вторинної ланки: від 20 тисяч гривень – лікарям, від 13,5 гривень – медсестрам і медбратам.
- Для того, аби отримувати кошти на своє фінансування, медзаклади мали укласти договори із НСЗУ. За інформацією, оприлюдненою на сайті Служби, станом на 8 лютого, у Шепетівському районі уклали 18 договорів із медзакладами різної форми власності та рівня (первинна, вторинна, невідкладна) медичної допомоги. Загалом із півночі Хмельниччини подали 29 договорів.
- Славутська міська лікарня імені Михайлова заявила про те, що зі свого боку НЗСУ досі не підписала із ними договір та не виплатила коштів за січень.
- Про таку ж ситуацію уже заявили і в сусідній із Шепетівським районом Рівненській області. 4 січня у своєму фейсбук голова тамтешньої облради Сергій Кондрачук заявив, що Національна служба здоров’я України (НСЗУ) не виконала зобов’язань перед закладами охорони здоров’я області, відтак медикам боргують зарплату за січень, передає Суспільне.