Середа, 29 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Славутському водоканалу анулювали дозвіл користуватися надрами

Славутському водоканалу анулювали дозвіл користуватися надрами

Славутському водоканалу анулювали дозвіл користуватися надрами

За позовом Державної служби геології та надр України до Хмельницького окружного адміністративного суду, анульовано надання спеціального дозволу на користування надрами для Славутського УВКГ.

Джерело: Виконавчий комітет Славутської міської ради

Судові процеси між Славутським водоканалом та профільною держслужбою тривають з 2019 року. Зі слів адміністрації громади, у 2019 році комунальне підприємство надало всі необхідні документи на продовження спеціального дозволу на права користуватися надрами Славутського родовища підземних вод.

Вирішення питання, кажуть у виконкомі, Державна служба геології та надр України затягувала.

  • Тому адміністрація Славутського УВКГ змушена була звернутися до суду, який в результаті зобов’язав Державну службу геології та надр України надати комунальному підприємству спеціальний дозвіл. Отже, у 2019 році водоканал, підготувавши необхідний пакет документів та здійснивши оплату у понад півтора мільйона гривень, отримав необхідний дозвіл. Але перипетії зі згаданою держаною службою не завершилися. І ось у 2024 році, ще й у час війни, знову почалася “атака” на підприємство.

Протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо неприйняття рішення у формі наказу за наслідками розгляду матеріалів Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства про надання спеціального дозволу на користування надрами Славутського родовища підземних вод визнано постановою Верховного суду від 26.03.2024 року.

Державну службу геології та надр України зобов’язали повторно розглянути матеріали Славутського УВКГ про надання вище вказаного дозволу. Після цього Державна служба геології та надр України звернулася з позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду. У суді схвалили здійснення повороту попередніх судових рішень 2019 року та відповідно анульовано надання спеціального дозволу на користування надрами для Славутського УВКГ.

Наразі Славутське УВКГ терміново, спільно з працівниками Славутського міськвиконкому, готує апеляційну скаргу до суду.

  • Відповідно до статті 13 Конституції України, «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони Є ОБ’ЄКТАМИ ПРАВА ВЛАСНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ». Натомість сьогодні непоодинокими є приклади, коли у громад забирають землю, ліси, накладають космічні санкції на місцеві теплопостачальні підприємства, а тепер ще й позбавляють людей права користуватися водою. Держава не забезпечила своєчасний розгляд справи, а тепер страждає громада й людей фактично позбавляють централізованого водопостачання. Звертаюся до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, депутата Верховної Ради України від нашого округу Олексія Жмеренецького з проханням вжити оперативних заходів, щоб зупинити тиск на комунальне підприємство, яке надає життєво необхідні послуги з постачання води населенню, – прокоментував ситуацію міський голова Василь Сидор.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.