Понеділок, 26 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Сьогодні успіх бізнесу вимірюється зовсім іншими показниками: Григорій Олійник про роботу в умовах війни

Сьогодні успіх бізнесу вимірюється зовсім іншими показниками: Григорій Олійник про роботу в умовах війни

Сьогодні успіх бізнесу вимірюється зовсім іншими показниками: Григорій Олійник про роботу в умовах війни

Війна в Україні триває 80 днів. У тих регіонах, де немає бойових дій, і місцеві жителі, і підприємства та бізнеси намагаються бути максимально ефективними, аби підсилити волонтерський, соціальний та економічний фронти країни.

“Відійшовши” від перших двох тижнів “суспільного шоку”, наші підприємства почали пристосовуватись до нових, воєнних, реалій, де ми тепер не просто якісно робимо свою роботу і наповнюємо бюджети, а й несемо соціальну місію і тримаємо економічний фронт, – розповідає Григорій Олійник, директор стоматологічної клініки “Фенікс-Дент”.

З економічної точки зору, пояснює підприємець, бізнеси вже були випробувані кризою. Її підприємцям свого часу приніс COVID-19, тому ті, хто не “зламався” чи закрився тоді, можуть вистояти і в інших несприятливих для бізнесу умовах.

– Інше питання – зміна планів, пріоритетів та форматів роботи, – додає Григорій Олійник, – це, звісно, ускладнення у логістиці, адже – море та повітряний простір. У нашому випадку це грає роль при закупівлі витратних матеріалів, частин обладнання тощо.

Основна стратегія – вижити

– До війни наше підприємство планувало розширення та нарощення потужностей. Ми придбали земельну ділянку і в планах було розробити проєкт будівництва клініки. Зараз ми тимчасово заморозили цей процес і, загалом, не будуємо амібтних та обширних планів. Нині у нас всіх – бізнесів і людей, ключова стратегія – вижити, – розповідає Григорій Олійник.Аби вижити економічно, говорить Григорій Олійник, переглянули свій бюджет та витрати. При цьому, не економлять на зарплатах та податках.

У нас була добра традиція – пригощати наших клієнтів та гостей фірмовими шоколадками. Нині, на жаль, від цієї практики, як ще від декількох добрих речей, довелось відійти, – пояснює він. – При цьому, ми максимально чесні у співпраці з державою, адже розуміємо, що саме бізнес на тих територіях, де немає бойових дій – насичення кровообігу економіки.

Так працівники “Фенікс-Денту” отримують свої зарплати у повному обсязі, а підприємство відмовилось від податкових знижок чи підтримки держави.

– Так, у нас працюють лікарі, які приїхали із кризових регіонів, і є державна програма, яка підтримує бізнес, що працевлаштовує у себе переселенців. Але ми ж взяли людей на вакантні місця, а не створювали нові спеціально для них. Тому у відшкодуваннях, як і в знижці на податок, ми просто не маємо потреби, а тому і морального права цим користуватись, – підкреслює директор.

Кожна перемога – важлива

Зараз у своїй роботі, каже Григорій, “Фенікс-Дент” орієнтується на дещо інші показники, аніж до війни. Єдине, що лишилось незмінним, додає, це – клієнторієнтованість.

– З початком війни ми, як більшість підприємств в Україні, втратили у доходах, – пояснює Григорій Олійник. – Частина наших пацієнтів виїхала до інших регіонів чи за кордон.При цьому, коментує він, кількість людей, яким їх лікарі надали допомогу, зросла.

Ми надаємо невідкладну меддопомогу нашим захисникам та захисницям, а також ВПО, які зареєструвались у Шепетівській громаді. Це – наш вклад у спільну справу, яким наша команда дуже пишається.

Це, додає Олійник, мотивує і саму команду.

– Коли ми бачимо кількість людей, яким допомогли, даємо людям відчуття захисту та соціальної стабільності, зізнаюсь, це нас надихає.

Зараз команда “Фенікс-Денту” працює у нових реаліях і планує життя після війни. Адже, як жартують, мають пройти ще десятки курсів, які перенесли через бойові дії, та подарувати своїм пацієнтам тисячі посмішок.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.