Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Страх темряви у дітей: поради фахівців як допомогти, коли немає світла

Страх темряви у дітей: поради фахівців як допомогти, коли немає світла

Страх темряви у дітей: поради фахівців як допомогти, коли немає світла

Наразі через постійне руйнування об’єктів критичної інфраструктури в результаті ракетних атак з боку росії, на Хмельниччині та й у більшості областях нашої країни, тривалий час відсутня електроенергія. Більшість пристосовуються до реалій сьогодення, але декому впоратись важко, особливо найменшим, адже переживають тривогу та страх.

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, психологи та педагоги проєкту «Підтримай дитину» пропонують прості поради як подолати страх.

– Страх темряви – один із найпоширеніших дитячих страхів. Зазвичай, боятися темряви діти починають із 3-4 років. В уяві дітей це супроводжується очікуванням монстрів, які можуть «вистрибнути» з кутка чи з-під ліжка, перешкодами у пересуванні в приміщенні, – зазначають фахівці.

Крім того, психологи наголошують, що страх – це природна емоція людини, яка виникає у ситуаціях загрози. Саме тому батьки повинні допомогти дітям упоратися з ним конструктивно.

– Пропонуємо декілька порад для батьків, які сприятимуть підтримці дітей і подоланню страху темряви: будьте уважними до того, що кажете дітям. Підтримуйте їх, не говоріть про монстрів та подібних істот. Якщо діти хочуть поговорити з вами про страхи, вислухайте їх. Намагайтеся конкретизувати страх і погратися з ним, – наголошують психологи.

Аби відволікти увагу від «темряви», з дітьми варто гратися у різні ігри. Дитячу кімнату/куточок зробити затишною. Придумайте іграшку-компаньйона, яка стане талісманом для дитини, з якою можна буде весело проводити час.

Застосовуйте дихальні вправи для заспокоєння. Розповідайте дітям казки або ж вигадайте їх самі, де головним персонажем сюжету буде Темрява, із якою вони зможуть подружитися або перемогти її. Підтримуйте тактильний контакт: частіше обіймайте дітей,-  зазначають фахівці.

Крім того, варто запастися альтернативними джерелами світла (ліхтариками, свічками тощо) та «витримкою», бо український народ обов’язкво переможе.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.