Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Триматися разом: близькі Захисників України на Шепетівщині можуть доєднатися до кола однодумців

Триматися разом: близькі Захисників України на Шепетівщині можуть доєднатися до кола однодумців

Триматися разом: близькі Захисників України на Шепетівщині можуть доєднатися до кола однодумців

Воююча країна потребує якісної соціальної політики, спрямованої на підтримку Воїнів, ветеранів та ветеранок, а також їх родин. Сім’ями Воїнів (тих, хто воює, загинув чи зник безвісти, а також ветеранів) опікується ВГО “Об’єднання матерів та дружин Захисників України”.

У Хмельницький області та, зокрема, на Шепетівщині діє представництво цієї організації. Про те, як вони працюють, ми поспілкувалися з керівницею відокремленого підрозділу у Хмельницькій області ВГО «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» Світланою Пулим.

Світлана Пулим. Фото: фб-профіль

Початок роботи

2014 рік. В Україні триває антитерористична операція, де у боях за країну проти рф гинуть сини та доньки України. В цей час умовно “мирне” життя теж потребує коректив: реабілітація військових, підтримка їх родин, соціальний супровід Воїнів, алгоритми пошуку зниклих безвісти тощо.

Цю потребу у змінах, передусім, гостро відчували саме ті, чиїх родин війна торкалась безпосередньо. Після боїв за Ілловайськ в Україні створюють організацію дружин та матерів воїнів. Уже в жовтні вони офіційно реєструються під назвою “Об’єднання дружин і матерів бійців АТО”.

Проєкт “Економічна адаптація жінок, постраждалих від війни“. Фото: офіційний сайт “Об’єднання дружин та матерів Захисників України”

Проєкти

У роботі Об’єднання сконцентроване на побудові громадянського суспільства в Україні. Тож, реалізують, насамперед, соціальні проєкти. Це:

  • Економічна адаптація жінок, постраждалих від війни. Метою проєкту було надати жінкам постраждалим від війни ширший доступ до нових економічних можливостей, зокрема до започаткування ними власної підприємницької діяльності. 30 жінок взяли участь у 6-ти місячній навчальній програмі з власної справи, тренерами та менторами якої були викладачі Київського кооперативного інституту бізнесу і права. За результатами чого 25 з них розробили власні бізнес-плани та підготували 9 заявок на участь у різних програмах фінансування бізнесу, 2 з яких отримали фінансування та розпочали впровадження бізнесів ще під час проєкту.
  • Ветерани від діалогу до працевлаштування. Упродовж двох років в українських ветеранів, які повернулися з АТО/ООС, у рамках проєкту, була змога пройти низку тренінгів з працевлаштування та співбесіду з роботодавцями – партнерами проєкту. Проєкт охопив 17 регіонів України та 667 учасників, 167 роботодавців запропонували свої вакансії ветеранам. Протягом першої хвилі проєкту 55% учасників були працевлаштовані, протягом другої – 80% учасників отримали роботу. Проєкт реалізовувався у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України.
  • Соціальна кампанія «Час не лікує». З 2016 року тривають соціальні кампанії, метою яких є привернути увагу влади та суспільства до проблем та потреб родин військових. Знайти точки дотику та допомогти вирішити системні проблеми, з якими стикаються мами, дружини та вдови воїнів, їх діти. Об’єднати родини загиблих у 2014-2021 роках та полеглих у 2022-2023 році, адже горе одне і лише об’єднавши зусилля ми можемо стати великою силою та опорою для тих, хто цього потребує. Кампанії реалізовувались за підтримки та особистої участі у них Міністра оборони України, Міністра соціальної політики, голів обласних та міських адміністрацій.
  • Мережа взаємопідтримки «рівний-рівному». Тисячі жінок втратили чоловіків, синів на війні, вони переживають горе втрати, фізичні та психічні страждання і перебувають у стані постійного стресу та страху за життя рідних, які зараз захищають Україну. Найефективнішим інструментом допомоги є групи взаємопідтримки. Спілкування, обмін досвідом, взаємопідтримка допомагають зрозуміти, що вони не самі, та повертають до повноцінного життя. За 4 роки сформували мережу взаємопідтримки у 14 регіонах, яка налічує більше 60 груп «рівний-рівному» та щоденно забезпечує жінок психологічною, юридичною, інформаційною, гуманітарною допомогою.
  • Розвиток жіночого руху та “Подорожі вихідного дня”.

Велика війна – війна кожного

Після початку повномасштабного вторгнення організація змінила свою назву – “Об’єднання матерів і дружин Захисників України”. Вектори їх роботи – незмінні. Вони продовжують надавати усю можливу допомогу: адвокація та консультування, психологічна підтримка, юридичний супровід.

Зараз в країні діє 15 обласних осередків, той, що на Хмельниччині – один із найбільш активних, працює із 2018 року. Світлана Пулим, керівниця осередку, каже: не лише працюють офіційно – мають статут та юридичні документи, а й дієво.

Ми з особливою увагою підходимо до потреб кожної, хто до нас звертається, – розповідає пані Світлана, – адже у кожної жінки – дружини чи мами, потреби – різні. Хтось потребує юридичної допомоги, хтось економічної, а декому потрібна моральна підтримка. Все це ми можемо надати.

Для того, аби забезпечити безперебійну роботу, залучають донорів з України та з-за кордону, реалізують ґрантові проєкти, вибудовують співпрацю у регіонах. Так, представники ВГО уже зустрічалися із активом та муніципалітетами у Шепетівському та Хмельницькому районах, у планах – Кам’янець-Подільський.

Як долучитися

У громадах Шепетівського району вже діє актив осередку, у Шепетівській ТГ ним курує Олена Пивоварчук, у Понінківській – Людмила Дячук.

Якщо Вам необхідна підтримка або Ви відчуваєте ресурс посилити Об’єднання, долучіться, заповнивши анкету за посиланням: https://bit.ly/3DBvs0X

Проконсультуватися стосовно анкети або інших питань можна, написавши Світлані Пулим особисто.

Популярні пости