На фоні збиткових зернових, в Україні однією із найрентабельніших культур став цукровий буряк.
Андрій Новак, начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу департаменту цукрових буряків ”КВС-УКРАЇНА”, розповів профільному виданню “Latifundist. com” про зростання попиту на насіння цукрових буряків. За його словами, чистий прибуток з одного гектара може сягати близько тисячі доларів США.
– Вже зараз ми можемо спрогнозувати, що посівні площі на наступний рік суттєво зростуть. Наприклад, ті аграрії, які сіяли 100 га, планують збільшити до 200-300 га. Агрохолдинги, звісно, не мають змоги збільшувати в рази, але поступово теж нарощують площі під цією культурою, — говорить Андрій Новак.
– Аграрії будуть у виграші, вирощуючи цукровий буряк, – каже директор ТОВ “Фармгейт Україна” Андрій Дембіцький. – В Україні є надійний ринок збуту – вітчизняні цукроварні.
Керівник агропідприємства переконаний: логістично та економічно аграріям вигідніше збільшити посіви під цукровий буряк, адже якщо стовідсоткової впевненості у тому, що вдасться продати весь обʼєм зернових чи сої, немає, а на солодкі корені завжди є попит. При чому, можна одразу законтрактуватися з цукрозаводом і бути абсолютно спокійним за збут врожаю після збору.
– Цукроварні зацікавлені у збільшенні обʼєму сировини, адже український цукор має попит закордоном. На відміну від агросировини, можливість експорту «білого золота» в країни ЄС відкрита, – розповідає директор ТОВ “Шепетівкацукор” Володимир Пилипак.
Шепетівська цукроварня, як й інші підприємства Групи компаній A’SPIK Group, дбає як про взаємовигідне партнерство з аграріями, так і про високу якість цукру для ефективного збуту.
Єдині, хто не був достатньо готовим до “бурякового буму”, – насіннєві компанії. Тож, прогнозує Андрій Новак, якщо попит на сезон 2024 зростатиме, це може призвести до дефіциту на ринку насіння.