Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Цукровий буряк – новий хіт сезону?

Цукровий буряк – новий хіт сезону?

Цукровий буряк – новий хіт сезону?

На фоні збиткових зернових, в Україні однією із найрентабельніших культур став цукровий буряк.

Андрій Новак, начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу департаменту цукрових буряків ”КВС-УКРАЇНА”, розповів профільному виданню “Latifundist. com” про зростання попиту на насіння цукрових буряків. За його словами, чистий прибуток з одного гектара може сягати близько тисячі доларів США.

Вже зараз ми можемо спрогнозувати, що посівні площі на наступний рік суттєво зростуть. Наприклад, ті аграрії, які сіяли 100 га, планують збільшити до 200-300 га. Агрохолдинги, звісно, не мають змоги збільшувати в рази, але поступово теж нарощують площі під цією культурою, — говорить Андрій Новак.

Аграрії будуть у виграші, вирощуючи цукровий буряк, – каже директор ТОВ “Фармгейт Україна” Андрій Дембіцький. – В Україні є надійний ринок збуту – вітчизняні цукроварні.

Керівник агропідприємства переконаний: логістично та економічно аграріям вигідніше збільшити посіви під цукровий буряк, адже якщо стовідсоткової впевненості у тому, що вдасться продати весь обʼєм зернових чи сої, немає, а на солодкі корені завжди є попит. При чому, можна одразу законтрактуватися з цукрозаводом і бути абсолютно спокійним за збут врожаю після збору.

Цукроварні зацікавлені у збільшенні обʼєму сировини, адже український цукор має попит закордоном. На відміну від агросировини, можливість експорту «білого золота» в країни ЄС відкрита, – розповідає директор ТОВ “Шепетівкацукор” Володимир Пилипак.

Шепетівська цукроварня, як й інші підприємства Групи компаній A’SPIK Group, дбає як про взаємовигідне партнерство з аграріями, так і про високу якість цукру для ефективного збуту.

Єдині, хто не був достатньо готовим до “бурякового буму”, – насіннєві компанії. Тож, прогнозує Андрій Новак, якщо попит на сезон 2024 зростатиме, це може призвести до дефіциту на ринку насіння.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.