П’ятниця, 23 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Цифровізація української армії: нардепи підтримали ЗП № 10062

Цифровізація української армії: нардепи підтримали ЗП № 10062

Цифровізація української армії: нардепи підтримали ЗП № 10062

Сьогодні, 16 січня, народні депутати в цілому прийняли законопроєкт №10062. Про це у своєму телеграмі повідомив надеп Ярослав Железняк.

Раніше сьогодні розгляд Верховною Радою цього законопроєкту анонсували у Міністерстві оборони України, акцентуючи на його важливості. Законопроєкт підтримали Міноборони та Генштаб.

  • Документ розблоковує цифровізацію української армії та дозволить їй діяти більш мобільно та ефективно як на полі бою, так і в тилу.

З допису Міноборони йдеться про те, що законопроєкт №10062 є критично важливим для обороноздатності України, адже реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат.

Законопроєкт надає Міністерству оборони України можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО. Завдяки цьому:

▪️буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів (натомість цей ресурс буде використовуватись для прикриття інших об’єктів військової та цивільної інфраструктури);

▪️прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників;

▪️прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для війська;

▪️посилиться захист даних від кібер-атак ворога тощо.

Законопроєктом передбачається удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо.

Він запроваджує можливість створення і використання цифрового військово-облікового документу (сертифікату).

  • Завдяки законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям. Буде створено портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично, за наявності необхідних даних у системі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.