П’ятниця, 1 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Герої поряд з нами: пам’яті “Кіборга” Володимира Марковського

Герої поряд з нами: пам’яті “Кіборга” Володимира Марковського

Герої поряд з нами: пам’яті “Кіборга” Володимира Марковського

Бої за Донецький аеропорт (ДАП) тривали 242 дні. Із 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року українські солдати, медики та волонтери боронили стратегічний об’єкт. За інформацією незалежного порталу “Книга пам’яті”, у боях за Донецький аеропорт загинуло 96 Воїнів (ще четверо вважаються зниклими безвісти). Серед полеглих – капітан Володимир Марковський, наш земляк з Улашанівської громади.

Цей матеріал, із циклу “Герої поруч з нами”, ми підготували за підтримки БФ “Family.UA”, щоб вшанувати пам’ять українського Оборонця Володимира Марковського.

Володимир народився в Улашанівці (тогочасний Славутський район) 11 червня 1988 року. У рідному селі він закінчив Улашанівський НВК (зараз Улашанівський ліцей імені Володимира Марковського) у 2005 році. З того ж року юнак був у лавах ЗСУ.

У 2005 році вступив на аеромобільний факультет Одеського інституту Сухопутних військ, але згодом, у зв’язку з реорганізацією навчального закладу, був переведений до Львівського ордена Червоної Зірки інституту Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національного університету «Львівська політехніка», який закінчив у 2009 році за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».

Навчаючись в інституті, у 2008 році він брав участь у військовому параді на честь 17-ї річниці Незалежності України в місті Києві.

З 2009 року Володимир Марковський служить у 13-у окремому аеромобільному батальйоні 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А1910, місто Житомир).

  • Володимир завжди був принциповою, грамотною та ініціативною людиною, користувався авторитетом серед колег по службі, друзів, односельців. Він був чудовим сином, турботливим онуком, хорошим братом, вірним і надійним товаришем, – згадують про капітана Марковського земляки.

З квітня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник рейду 95-ї окремої аеромобільної бригади по тилам противника.

20 січня 2015 року о 07:30 колона 1-ї аеромобільно роти 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади у складі 6 бронеавтомобілів КрАз Спартан під командуванням капітана Марковського здійснювала прорив до Міжнародного аеропорту «Донецьк» для евакуації захисників нового терміналу. В ході прориву бронеавтомобіль, який рухався в голові колони, підірвався. Після цього колона десантників, яка знаходилося на злітні смузі, потрапила під обстріл російсько-терористичних угрупувань, які вели вогонь з різних видів озброєння, в тому числі із танка. Під час обстрілу, внаслідок вибуху, капітан Марковський загинув, прикривши собою підлеглих. Разом з ним загинув старший солдат Атаманчук.  

Воїна поховали 24 січня 2015 року на кладовищі села Улашанівка Славутського району.

  • 8 травня 2015 року у селі Улашанівка Славутського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Шкільна, 10), де навчався Володимир Марковський, йому відкрито меморіальну дошку.
  • Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (23.05.2015; посмертно).

Залишились батьки, брат та сестра.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.