Субота, 24 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » У 2024 році поліцейські впроваджують нові стратегії протидії шахрайським схемам

У 2024 році поліцейські впроваджують нові стратегії протидії шахрайським схемам

У 2024 році поліцейські впроваджують нові стратегії протидії шахрайським схемам

Щоб захистити громадян, у 2024 році поліцейські впроваджують нові стратегії протидії шахраям. Про це повідомив заступник Голови Нацполіції, начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов під час тематичної наради НПУ.

  • На тлі збройної агресії рф, у державі з’явилося безліч нових шахрайських схем. Найбільш поширеними способами вчинення шахрайства є недоставляння товару, придбаного у невідомих покупців через відомі соціальні мережі в інтернеті з повною або частковою передплатою, використання фішингових посилань (отримання аутентифікаційних даних банківських карток під виглядом працівників банків) та дзвінки від нібито правоохоронців і медиків з повідомленнями про надання допомоги близькому родичу: «ваш син в біді», «ваші родичі стали учасниками ДТП», – зазначив Андрій Нєбитов.

Часто серед жертв злочинців – військовослужбовці та волонтери, родини загиблих захисників і внутрішньо переміщені особи. У 2023 році Нацполіцією зареєстровано понад 80 тисяч шахрайств. 

Розкриття шахрайських схем – це завжди послідовна робота всіх служб, зокрема, карного розшуку, слідства, кіберполіції, підрозділів кримінального аналізу. Кримінальна поліція розробила стратегію щодо протидії шахрайствам на 2024 рік. Вона передбачає розвиток системи документування таких злочинів і впровадження нових інструментів боротьби з шахраями.

  • Серед пріоритетів – боротьба з організованими групами та злочинними організаціями, оперативне виявлення та блокування фішингових сайтів, виявлення телефонних та інтернет-шахраїв. Більш масштабною стане співпраця з банківськими установами, провайдерами, Держспецзв’язком, Державною кримінально-виконавчою службою, – зазначив заступник Голови Нацполіції.

Крім того, поліція продовжує широку просвітницьку кампанію на всіх інформаційних платформах, щоб убезпечити людей від аферистів. Специфіка всіх шахрайських схем – змусити людину добровільно віддати гроші. Тому найефективніший захист від шахраїв, як зазначають поліцейські, – пильність і негайне інформування про порушення правоохоронців.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.