П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » У Грицівській ТГ зафіксували перший випадок сказу в собаки у цьому році

У Грицівській ТГ зафіксували перший випадок сказу в собаки у цьому році

У Грицівській ТГ зафіксували перший випадок сказу в собаки у цьому році

Згідно з результатом вірусологічного дослідження патологічного матеріалу (біологічного) матеріалу – протокол випробувань № 003605 п.м./21 від 30.08.2021 року Хмельницької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, у собаки, яка належить жителю с. Курганівка (Грицівська ТГ), встановлено захворювання на сказ.

Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту з слиною хворої тварини. Інкубаційний період сказу триває достатньо довго — в середньому 1-3 місяці (хоча може тривати і до року).

Перші ознаки хвороби виникають пізно, коли в мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), які роблять лікування проблематичним.

Профілактика цього смертельно небезпечного захворювання та заходи боротьби з ним полягають у щорічній вакцинації домашніх тварин проти сказу.

– Звертаємось до власників тварин, а саме собак та котів, що Шепетівська районна державна лікарня ветеринарної медицини проводить компанію з вакцинації тварин проти сказу тварин в структурних підрозділах лікарні, – зазначає Юрій Комісарчук, головний спеціаліст Шепетівського РУ ГУ ДПСС в Хмельницькій області.

Контактні дані структурних підрозділів Шепетівської районної державної лікарні ветеринарної медицини:

• Судилківська ДВМ: 067-109-33-26;
• Шепетівська міська ДВМ: 097-179-80-73;
• Ленковецька ДВМ: 096-657-27-78;
• Грицівська ДВМ: 098-865-62-36;
• Хролинська ДВМ: 096-624-52-15;
• Городнявська ДВМ: 097-406-78-83.

Вартість профілактичного щеплення проти сказу тварин становить 6 грн. Зокрема, власники тварин повинні забезпечити фіксацію тварини при проведенні вакцинації.

За найменшої підозри на захворювання серед тварин потрібно повідомити територіальні органи Держпродспоживслужби. Також після контакту з підозрілою твариною важливо негайно звернутися до лікаря, оскільки при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.