Четвер, 20 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Мовний сертифікат в Україні: для чого та кому його потрібно отримати

Мовний сертифікат в Україні: для чого та кому його потрібно отримати

Мовний сертифікат в Україні: для чого та кому його потрібно отримати

В Україні з 16 липня 2021 року розпочався новий етап втілення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». З цього дня посадовці при прийомі на роботу, а також особи, які набувають громадянство України, повинні будуть підтверджувати знання державної мови.

Кому потрібно складати іспит та хто його приймає, а найважливіше – чи можливо влаштуватися на державні посади без сертифікату з української мови, – пояснює голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

Хто має складати іспит з української?

Підтвердити своє знання української мови повинні лише ті, хто мають намір податися на державну посаду.

Якщо людина працює, виконує свої обов’язки, не йде на конкурс, не має призначення, не піднімається кар’єрною драбиною, то така людина не повинна складати іспит.

Хто прийматиме іспит?

Іспит складається з тестів та усного завдання (монологу). На складання даного іспиту виділяється 30 хв. Тестову частину перевіряє комп’ютер. Запис усної частини перевіряє людина.

Які є рівні володіння державною мовою?

  • початковий рівень першого ступеня (A1);
  • початковий рівень другого ступеня (A2);
  • середній рівень першого ступеня (B1);
  • середній рівень другого ступеня (B2);
  • рівень вільного володіння першого ступеня (C1);
  • рівень вільного володіння другого ступеня (C2).

На що впливатиме рівень володіння мовою? Чи матимуть переваги громадяни з високим рівним над тими, в кого він достатній?

Завданням Національної комісії зі стандартів державної мови є засвідчити, як саме людина володіє державною мовою. А вже роботодавець буде визначати, який рівень йому необхідний.

Де отримати сертифікат?

Сертифікати вносять до Реєстру державних сертифікатів.

На скільки років вистачає державного сертифікату?

Сертифікат має терміну придатності і видається, як і документи про освіту, на необмежений термін. Якщо людина не склала іспит, то через 4 місяці може скласти його повторно.

Чи можна влаштуватися на роботу в державні органи без мовного сертифікату?

Відповідно до закону, після 16 липня 2021 року такий сертифікат є необхідний для певної категорії осіб, які мають намір податися на державну посаду.

Зокрема, є ще одна група посадовців, визначених ст. 10, які можуть засвідчити рівень володіння державною мовою освітнім документом, за умови, що українська мова була прослухана в обсязі більше, ніж 500 годин. До них належать такі посадовці: депутати місцевих рад, місцевого самоврядування, офіцери-контрактники, рядові, сержанти, старшини правоохоронних органів, адвокати, нотаріуси, педагоги, науковці, медпрацівники.

Якщо людина хоче отримати мовний сертифікат та скласти іспит, то може це зробити безкоштовно раз на 4 місяці. Зокрема, необхідно зареєструватися на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови та вибрати місце та час складання іспиту, – зазначають на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.

Про те, як насправді проходить іспит з української мови, поділилася враженнями й власниця мовного сертифікату, шепетівчанка Каріна Руда.

Перед самим іспитом в усіх учасників перевірили наявність документів, що посвідчують особу. Інспектор проінформував щодо правил поведінки під час складання іспиту. А далі – сам іспит, який тривав 30 хв. Питання були не важкі, а теми для монологу – зрозумілі та життєві. Через 6 робочих днів мій сертифікат був у Реєстрі державних сертифікатів, – коментує Каріна Руда.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.