Субота, 23 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » У Полонному археологи шукають підземний хід: що вже виявили під час розкопок

У Полонному археологи шукають підземний хід: що вже виявили під час розкопок

У Полонному археологи шукають підземний хід: що вже виявили під час розкопок

У Полонному біля костелу святої Анни тривають масштабні археологічні дослідженні, які проводяться науковцями Кам’янець-Подільської експедиції державного підприємства «Охоронна археологічна служба України» інституту Археології НАН України під керівництвом кандидата історичних наук Павла Нечитайла.

Роботи, згідно з законом, замовило підприємство, яке планує звести на цьому місці готель, – зазначила Релігійно-інформаційна служба України.

Наразі історики підсумовують перші результати досліджень. Знайдено уламки скляних давньоруських браслетів та фрагменти горщиків, які відносяться до ХІІ-ХІІІ ст. Найдавнішими є знахідки ліпної кераміки та крем’яних знарядь, що відносяться до доби палеометалу – від енеоліту до раннього залізного віку.

Також з’ясувалося, що у ХІІІ-XIV ст. досліджувана ділянка використовувалась як міський цвинтар. Археологи відкрили рештки 9 поховань. На жаль, більшість із них пошкоджена ямами та котлованами давніх споруд. Але й тут знайшли світильники, люльки, безліч фрагментів глиняного та гутного скляного посуду, підківки для взуття, кулі до рушниць та мушкетів, монети тощо. Усі ці знахідки поповнять експозицію місцевого музею, – розповідає Павло Нечитайло, керівник експедиції.

Однак, головна інтрига цих розкопок ще попереду – відкриття підземного ходу. На його існування вказують місцеві перекази, попередні дані георадарної зйомки та дивне скупчення специфічної цегли «пальцівки» в одному з місць розкопу. Дослідники не виключають, що це можуть бути й рештки якоїсь невеличкої каплички.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.