Вівторок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » У Полонській та Понінківській ТГ вчетверо зросла кількість гострих кишкових інфекцій

У Полонській та Понінківській ТГ вчетверо зросла кількість гострих кишкових інфекцій

У Полонській та Понінківській ТГ вчетверо зросла кількість гострих кишкових інфекцій

У Полонському відділенні ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ» оприлюднили статистику захворюваності на гострі кишкові інфекції у Полонській та Понінківській тергромадах. Вона, як повідомляють у відомстві, залишається нестійкою.

“Упродовж 2022 року зареєстровано 107 випадків гострих кишкових інфекцій проти 28 випадків за аналогічний період 2021 року. Рівень захворюваності збільшився майже в 4 рази. Питома вага захворілих дітей складає 87,8%.”

Чому у дитини болить живіт: що робити, причини | Fortis

Кишкові є групою інфекцій, які спричиняють захворювання шлунково-кишкового тракту. Їх основними клінічними проявами є:

 • підвищення температури тіла;
 • пронос;
 • блювання.

До кишкових захворювань відносяться такі захворювання, як черевний тиф, дизентерія, харчові токсикоінфекції, сальмонельоз, гастроентероколіти. Всі ці захворювання виникають внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів, води та через брудні руки. Що ж необхідно знати кожному з нас про захворювання та профілактику? Це одні з найчастіших інфекційних хвороб у дітей та дорослих, для них характерна літньо-осіння сезонність, саме в цей час відбувається ріст захворюваності.

Харчування дитини: яку їжу можна їсти руками дітям?

“Упіймати” кишкову інфекцію можна через її збудники, які передаються через м’ясо, яйця, воду, кухонний інвентар, руки, мух. Серед способів передачі є фекально-оральний механізм, харчовий, водний або контактно-побутовий шлях.

Джерелом інфекцій може бути хвора людина з клінічними проявами інфекції або здоровий “носій”. Вони становлять епідеміологічну небезпеку, оскільки ведуть активний спосіб життя, при цьому, контактують зі здоровими людьми, готують страви.

Як безпечно готувати їжу, щоб уникнути харчових отруєнь - 1NEWS.COM.UA

На смак продукту харчування, наявні у ньому збудники інфекції, не впливають.

Більшість спалахів виникає внаслідок недотримання санітарно-гігієнічних вимог, залучення носіїв кишкових інфекцій до приготування страв на гостинах, урочистостях. Захворювання на гострі кишкові інфекції простіше попередити, ніж потім лікувати, тому будьте обережними і  не нехтуйте наступними правилами:

 • ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, привчайте дітей до цих правил;
 • для обробки сирих та готових продуктів використовуйте окремий кухонний інвентар: ножі, розділові дошки, посуд тощо;
 • добре мийте та тримайте в чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
 • необхідно добре просмажувати або проварювати продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу;
 • дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів, не залишати приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години;
 • не вживати продукти із закінченим терміном споживання, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
 • не купувати харчові продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
 • мити та ошпарювати кип’ятком фрукти та овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді, та добре промивати зелень під проточною водою;
 • запобігати проникненню комах до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються харчові продукти;
 • використовувати воду гарантованої якості для пиття та приготування їжі. 

У разі появи симптомів захворювання на кишкові інфекції (блювота, пронос, біль у животі, підвищення температури тіла) треба своєчасно звертайтесь за медичною допомогою.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.