Акцію “За чисте довкілля” стартували у Полонській ТГ. Раніше тут, анонсуючи грейдерування у населених пунктах громади, закликали власників будинків прибрати прилеглу територію.
Тепер, у рамках еко-ініціативи, пояснюють чи повинні власники приватних будинків наводити лад ще й на території, яка знаходиться за межами їх земельної ділянки.
У громаді стосовно цього послуговуються Типовими правилами благоустрою території населеного пункту, які набули чинності 2018 року. Відповідно до додатку до цих правил, прилегла територія становить не менше 20 метрів від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці і включає двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини та інше.
Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Таким чином, забезпечити охайний стан присадибної ділянки та прилеглої території повинен власник або користувач земельної ділянки. Також можна укласти договір на платній основі з комунальним підприємством про догляд за територією.
Комунальники, а в громаді це – КП Полонської міської ради «Благоустрій», може опікуватися благоустроєм лише тих присадибних ділянок та прилеглих території, які офіційно визнано безхазяйним майном.
Тобто, ділянка не має власника, та прибудинкові території багатоквартирних будинків.
У правилах також йдеться про заборону на території прилеглих до приватних домоволодінь:
розміщувати та/або залишати будівельні та господарські матеріали (камінь, пісок, відсів, щебінь, будівельні блоки, цеглу, дошки, бруси, мішки з матеріалами, дрова тощо), будівельне сміття та відходи поза межами приватних домоволодінь, на прилеглих до приватних домоволодінь територіях, вулицях, провулках, проїздах, тротуарах, узбіччях та у невстановлених місцях.
Мешканців громади комунальники закликають до 14 квітня з прилеглої до домоволодінь території:
- прибрати будівельні та господарські матеріали (камінь, пісок, відсів, щебінь, будівельні блоки, цегла, дошки, бруси, мішки з матеріалами, дрова тощо);
- видалити чагарникову рослинність та побутове сміття;
- привести територію у належний санітарний та естетичний стани.