Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » У роковини трагедії у Васьківцях провели музейний урок

У роковини трагедії у Васьківцях провели музейний урок

У роковини трагедії у Васьківцях провели музейний урок

80 років тому, 22 лютого в роки Другої світової нацисти спалили село Васьківці, що на Ізяславщині.

Цими днями про історію рідного села на тематичному уроці говорили представники історико-краєзнавчого музею Ізяславської громади КЗ «Ізяславський центр культурних послуг» спільно з педагогами та здобувавчами освіти Васьковецької гімназії.

Завідувач музею Віктор Кучерук розповів про спалені нацистами у Другу світову війну села Ізяславщини.

  • Також він ознайомив присутніх на заході з інформаційно-просвітницькою виставкою «ВІНОК БЕЗСМЕРТЯ. Спалені у Другу світову села Ізяславщини», яка протягом січня-лютого проводиться історико-краєзнавчим музеєм громади. Зі спогадами жителів села Васьківці, свідків спалення 22 лютого 1944 року нацистами у роки Другої світової війни села, ознайомили учасників музейного уроку учні гімназії. Про окремі факти тих подій розповів вчитель закладу Олег Кукуріка. В ході спілкування під час музейного уроку було розглянуто аналогію поводження тоталітарної влади нацистів, комуністів та рашистів по відношенню до мирного населення на окупованих територіях – коли одними та другими знищувались жінки, діти, старі, житові будинки, об’єкти соціальної сфери, тощо. Говорилось, зокрема, і про знищення окупантами людей за національною ознакою.

Наприкінці заходу вшанували пам’ять жертв Другої світової війни та усіх загиблих в ході агресії росії проти України хвилиною мовчання, після чого присутні поклади квіти до пам’ятного знаку «Жертвам спаленого села».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.