Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівці Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” розпочалась з помаранчевого флешмобу

У Шепетівці Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” розпочалась з помаранчевого флешмобу

У Шепетівці Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” розпочалась з помаранчевого флешмобу

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» в Шепетівській громаді цьогоріч розпочинається від сьогодні, 25 листопада, та триватиме до 10 грудня. Упродовж акції підійматимуть питання расової та гендерної нерівності, торгівлі людьми, домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми.

Як ми писали раніше, окремі дні Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” приурочені певним подіям:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Акція заснована ООН; її головна мета – привернути увагу до необхідності боротьби та протидії усім формам насильства, які існують в суспільстві.

У Шепетівці дана акція проходить вже більше 10-ти років поспіль. Організації та установи активно залучаються до участі в акції, як і небайдужі містяни та громадські лідери.

Нині ж відбувся помаранчевий флешмоб перед Шепетівською міською радою, який сигналізував про відлік 16 днів.

Сьогодні відкрити акцію прийшли всі партнери та суб’єкти з роботи із запобігання домашньому насильству, які під час зустрічі обмінювались своїми думками, планами впродовж дії акції. Окрім цього, сьогодні на завершення флешмобу ми разом випустили в небо помаранчеві кульки, як символ свободи від страхів, негараздів, стереотипів, які побутують в суспільстві. Ці кульки також символізують тих жінок, що потерпали від насильства, але розірвавши його коло, стали вільними, – коментує Алла Олексіївна Гайдай, завідувачка сектором у справах сім’ї та молоді відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Шепетівського міськвиконкому.

Після завершення флешмобу всі учасники акції, серед яких, зокрема, були держслужбовці, представники поліції, соцпрацівники, розійшлися в свої колективи для того, щоб продовжити заходи, що триватимуть впродовж 16 наступних днів. З громадського сектору до акції долучилися представники Благодійного фонду Олександра Співака, Благодійного фонду “Зміцнення громад”, ГО “Натхнення”, а також місцеві ЗМІ: інформаційний портал «Хмельниччина Північ», телекомпанія «Like TV», газета «День за Днем».

– В основному, заходи проводитимуться в онлайн-форматі: відеоуроки, відеочати, спеціальні відео для батьків про те, як не допустити насильство стосовно їх дітей, у тому числі, в соцмережах. Також плануються конференції та виставки в бібліотеках, – додає Алла Олексіївна.

Завершення акції у Шепетівській громаді відбудеться 10 грудня заходами, що будуть присвячені Міжнародному дню прав людини.

Також за темою:

Розірви коло. Куди звертатись, якщо ви стали жертвою домашнього насильства

Популярні пости