П’ятниця, 1 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » У трьох селах на Білогірщині діятиме нова нормативно грошова оцінка земель 

У трьох селах на Білогірщині діятиме нова нормативно грошова оцінка земель 

У трьох селах на Білогірщині діятиме нова нормативно грошова оцінка земель 

З початку 2024 року у трьох населених пунктах Білогірської громади діятиме нова нормативно грошова оцінка земель.

Досі на території ТГ діють нормативні грошові оцінки земель населених пунктів, які рішеннями сільських рад затверджувалися ще  у 2011 роках.  Попри щорічну їх індексацію, від реальної вартості землі вони далекі, а це, своєю чергою, впливає і на податки, пайові виплати тощо.

У зв’язку із закінченням терміну дії нормативної грошової оцінки землі населених пунктів, ФОП «Кушнірук Іван Іванович» м. Хмельницький розроблено технічні документації з нормативної грошової оцінки земель сіл Юрівка, Мокроволя та Сушівці, які затверджені рішенням 36 чергової сесії Білогірської селищної ради восьмого скликання від 22 грудня 2023 року № 47-36/2023 та вступають  в дію з 01.06.2024 року.

Тож, при зміні нормативної грошової оцінки землі переглянуть розмір податку на майно (в частині плати за землю), а саме: земельного податку та орендної плати за землю.

У зв’язку з цим, власникам та землекористувачам земельних ділянок, які розташовані на території Білогірської селищної ради сіл Юрівка, Мокроволя та Сушівці, в 2024 році обчислення суми плати за землю буде здійснюватися за новою нормативною грошовою оцінкою земель.

Довідка:

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, проводиться відповідно до норм Закону України «Про оцінку земель» не рідше, ніж один раз на п’ять – сім років. Нормативна грошова оцінка земель в межах населених пунктів здійснюється для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкування та дарування земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського виробництва.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.