Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Український мед здешевшав: що відомо

Український мед здешевшав: що відомо

Український мед здешевшав: що відомо

Ціна українського типового експортного меду (соняшник-різнотрав’я) суттєво знизилась у 2023 році, порівняно з попереднім 2022 роком.

Про це в коментарі AgroPortal.ua зазначив співзасновник бренду «Медові Брати» Дмитро Кушнір.

Якщо у першому семестрі 2023 року орієнтовна ціна складала 2,6 євро/кг, то на кінець року вона знизилась до близько 1,85 євро/кг. Зі слів Кушніра, середня річна ціна, за попередніми оцінками, склала 2,2 євро/кг, у 2022 році середня експортна ціна була 2,85 євро.

Це дуже низька ціна, відповідно, нерентабельна. Проте більшість українських виробників, пасічників не рахують економіку. Це специфіка галузі. Багато речей засновано на відчуттях: ціна «добра» чи «не добра». Відповідно, хтось буде вважати її рентабельною, а хтось — ні.

Реальною експортною ціною на гуртовий мед, яку можна ставити орієнтиром на сьогодні, каже Кушнір, є та, що ближче до показника 2022 року. 

  • У ній більше інтересу для всіх задіяних ланок, і вона достатньо конкурентна на міжнародному ринку. Але для того, щоб хоча б приблизно тримати цей рівень, потрібні, повторюся, скоординовані, об’єднані зусилля галузі, певна внутрішня і зовнішня політика. Сподіваюся, ми скоро доростемо до цього, — резюмує Дмитро Кушнір.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.